1. Ką vadiname katastrofų literatūra? Pakomentuokite aplinkybes, kuriose ji ima rastis. Kilus Antrajam pasauliniam karui, kurį Lietuvoje lydėjo dar ir žiaurūs pokario metai, pasirodė, kad griūva visos ankstesnės gyvenimo normos, įprastinės moralės ir žmogiškumo kategorijos. Atramą praranda ne tik humanizmo vertybės, bet ir paprasčiausia elgesio logika. Tai, kas atrodė beprotybė, tampa realybe. Todėl XX a. vidurio kūrybą, kuri ieškojo būdų paliudyti ir suprasti tai, kam buvo labai sunku rasti žodžių, galima pavadinti katastrofų literatūra.
2. Pagrįskite Česlovo Milošo mintį: „1939 metų rugpjūčio 23 dieną Hitlerio ir Stalino sudarytas paktas ištraukė išorėn visus Europos nuodus, atidarė Pandoros skrynią.“ Kam po pakto pasirašymo atitenka Lietuva? Pakomentuokite istorines aplinkybes. Anot Česlovo Milošo, svarbiausias ir lemtingas įvykis - J. Ribentropo ir V. Molotovo paktas, kuriuo dvi totalitarinės valstybės [Vokietija ir Rusija] ciniškai susiraikė Vidurio ir Rytų Europą. Dėl Lietuvos buvo deramasi it turguje: iš pradžių ją nusprendė užimti naciai, tačiau vėliau Josifas Stalinas pasiūlė mainytis į kai kurias Lenkijos sritis. Adolfui Hitleriui sutikus, Lietuva papildomu rugsėjo 28-osios slaptuoju protokolu buvo priskirta sovietų įtakos sferai. Tad prasidedant Antrajam pasauliniam karui už ją jau viskas buvo nuspręsta – nors jos valdžia ir piliečiai kurį laiką dar tikėjo, kad turi tam tikrą pasirinkimą, valstybės išlikimo, grįžimo į daugmaž normalią tvarką galimybę.
3. Į kieno ir kodėl pusę pereina kai kurie rašytojai? Dalis lietuvių rašytojų perėjo į sovietų pusę, nes tikėjo sovietų šūkiais apie pažangą, lygybę ir tautų draugystę.
5. Įrodykite, kad katastrofos akivaizdoje, patyrus nevaržomą prievartą, visuomenėje tartum apsinuogina priešingi pradai – heroizmas, pasiaukojimas, moralinė tvirtybė (šį aspektą patvirtinkite Onos Šimaitės pavyzdžiu – vadovėlio 69 psl.) ir kartu baugi agresija, žemieji instinktai. Ona Šimaitė tampa moralinės tvirtybės ir pasiaukojimo pavyzdžiu. Kai žmogus tampa pačiu didžiausiu žmogaus priešu, tuomet atsiveria du pradai – heroizmas ir agresija. Bronius Norkus buvo vienas iš sukilėlių, jis narsiai iškėlė trispalvę vėliavą ant prisikėlimo bokšto [1940...
Šį darbą sudaro 1219 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!