2. Kraujagyslių ligos 23
2.1. Ateroskleroė 24
2.2. Arterinė hipertenzija 24
TRAUMATIZMAS 25
ĮVADAS
Sveikata - pagrindinis rodiklis, atspindintis socialinius visuomenės pokyčius. Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių visų gyventojų socialinė ekonominė padėtis, o tuo pačiu ir sveikata gerėja, tačiau vienų gyventojų grupių gerėjimo tempai didesni, kitų – mažesni, o tai didina sveikatos netolygumus (1, 2, 4). Vykstanti globalizacija atneša didesnę riziką sveikatai, atsiranda naujos “importuotos” ligos, kurios dėl sumažėjusių atstumų (t.y. greito susisiekimo) greitai plinta, taip pat plinta ir globalios sveikatai žalingos žinios. Pasaulyje formuojasi naujos gyventojų sveikatos problemos: įtampa, pervergimas nuo įtempto darbo, informacijos gausos, ryškėja pasaulinis infekcijų plitimas, taip pat atsparumas antibiotikams. Sprendžiant visuomenės sveikatos problemas ir taikant poveikio priemones labai svarbi yra situacijos analizė (2). Sveikatos problemos įvertinimas turi būti atliktas, remiantis mokslo tyrimų rezultatais ar jau atliktų programų išvadomis. Sprendžiant visuomenės sveikatos problemas, visų pirma neįmanoma tenkintis tradiciniu visuomenės sveikatos suvokimu, susiformavusiu sprendžiant užkrečiamųjų ligų problemas. Didelis vaidmuo čia tenka sveikatos ugdymui, aplinkos saugai bei ligų profilaktikai. Sveikatos statistikoje naudojama daugybė su sveikata susijusių duomenų, o jų analizė teikia informaciją apie sveikatą. Sveikatos rodiklių analizė leidžia numatyti ir prognozuoti sveikatos pokyčių kryptis, sveikatos programų ar tarnybų efektyvumą, kainas, galimas išeitis, o tai yra labai aktualu ribotų resursų sąlygomis (2).
Gyventojų sveikatos skirtumai būdingi daugumai Europos valstybių, todėl sveikatos skirtumų mažinimas yra vienas svarbiausių Europos sveikatos politikos tikslų. Norint rasti efektyvius sprendimus, būtina žinoti sveikatos skirtumų priežastis. Nustatyta, kad gyventojų sveikatą kartu su tradiciniais rizikos veiksniais (amžius, lytis) lemia ir netradiciniai veiksniai (psichologiniai, socialiniai, aplinkos bei gyvensenos, ekonominiai, kultūriniai veiksniai).
Literatūros šaltiniuose Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenų, suaugusių Lietuvos vyrų pagrindinių sveikatos rodiklių pokyčiais dažniausiai yra analizuojami duomenis suskirstant į du etapus: vyrų sveikatos rodiklių pokyčiai 1990 - 1999m. ir 2000-2003 m.
Grafikas , vyrų savo sveikatos vertinimas (proc.). (Lietuvos regioninė duomenų bazė)
Grafike matyti, kaip vyrai vertina savo sveikata. Dauguma vyrų mano, kad jaučiasi gerai,...
Šį darbą sudaro 4433 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!