Namų darbai

Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba

10   (1 atsiliepimai)
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 1 puslapis
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 2 puslapis
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 3 puslapis
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 4 puslapis
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 5 puslapis
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 6 puslapis
Jaunų žmonių sergamumas ŽIV/AIDS ir jiems teikiama pagalba 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jaunimo sergamumas ŽIV/AIDS itin opi problema šiandieniniame mūsų pasaulyje. Reikia paiminėti, kad serga ne tik jaunimi žmonės, bet tai yra itin paplitę tarp heteroseksualų, homoseksualų ir intraveninius narkotikus vartojančių asmenų. Vyraujanti žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atsiradimo teorija aiškina, kad į ŽIV panašus virusas, cirkuliavęs tarp primatų, mutavo ir Afrikoje pateko į žmonių organizmą. Manoma, kad tai atsitiko XIX ar XX amžiuje. Virusas ilgą laiką galėjo egzistuoti ribotose vietose neišplisdamas, kol jo plitimui nesusidarė palankios demografinės ir socialinės sąlygos: masinė migracija iš kaimo į miestą, susijusi su darbo paieška, pradėjusios irti šeimos, atsitiktiniai lytiniai partneriai, komercinio sekso darbuotojų gausėjimas, kraujo perpylimai. Dėl intensyvėjančio turizmo ir tarpkontinentinių prekybos ryšių ŽIV virusas išplito ir kitose pasaulio šalyse.
Nors pirmieji įgyto imuniteto nepakankamumo sindromo (AIDS, angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome) atvejai buvo identifikuoti tik 1981 metais, panašūs į AIDS atvejai JAV užfiksuoti dar 1979 metais. Dėmesys buvo atkreiptas 1980–1981 metais diagnozavus 6 neįprasto tipo plaučių uždegimo atvejus. Šio tipo plaučių uždegimas (sukeltas Pneumocystis carinii) yra sutinkamas retai ir pavojingas tik žmonėms su nusilpusia imunine sistema. Šiais atvejais buvo neaišku, kodėl jaunų, iki tol sveikų vyrų imuninė sistema buvo pažeista.
Epidemiologinės situacijos raida rodo, kad ŽIV Lietuvoje pradėjo plisti apie 1983-1984 m. Tiriant viruso subtipus paaiškėjo, jog šalyje vyrauja B,C subtipai. Žmogaus imunodeficito virusinės infekcijos laboratorinė diagnostika Lietuvoje pradėta 1987 metais. Nustatyta, kad jauniausiam ŽIV užsikrėtusiam asmeniui - 15, vyriausiam - 68 metai. ŽIV nešiotojų amžiaus vidurkis - 32 metai. Daugiausia ŽIV infekuotųjų tarp 20-39 m. žmonių ir ši grupė nuolat didėja dėl ją papildančių jaunų narkotikus vartojančių asmenų. Taigi Lietuvoje ši liga ypač paplitusi tarp jaunų žmonių, nes vis daugiau atsiranda vartojančių intraveninius narkotikus. ŽIV infekuotų narkomanų amžiaus vidurkis (28 metai) mažesnis už vidutinį infekuotųjų amžių (32 metai). Didžiausia 20-39 m. amžiaus grupė, bet ji jaunėja, tarp narkomanų yra ir nepilnamečių. Šią tendenciją nulėmė tai, kad...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1266 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. ĮVADAS3
  • 2. Kodel svarbu nagrinėti jaunimo sergamumo ŽIV/AIDS ir jiems teikiamos pagalbos temą visuom. sveikatos kontekste..4
  • 3. Ką reikėtų pakeisti sprendžiant problemas, šioje srityje?5
  • 4. IŠVADOS.6
  • 5. LITERATŪRA.7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1266 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų namų darbas
  • 7 psl., (1266 ž.)
  • Word failas 72 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt