Mano referato tema– pirmoji pagalba elektros traumų atveju. Pasirinkau šią temą, kadangi, mano manymu, ji yra labai aktuali mūsų laikais.
Vis plačiau ir plačiau naudojama įvairi elektros įranga. Paprastai ši įranga yra saugi naudoti, tačiau ji gali tapti nepaprastai pavojinga, jei neteisingai pajungiama arba naudojama sugedusi, netvarkinga. Nepaisant to, kad pastaraisiais metais gaminama elektros įranga tampa vis saugesnė vartotojui, elektros srovė vis dar nusineša daug gyvybių. Dažniausiai šios nelaimės įvyksta dėl žmonių neatsakingumo dirbant su elektros prietaisais. Elektros traumas patiria ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Maži vaikai nukenčia dėl tėvu aplaidumo, kuomet, likę be priežiūros, kiša įvairius metalinius daiktus į rozete. Vyresni susižaloja ėmęsi „taisyti“ įvairią elektros įrangą.
Elektros traumos nėra labai dažnos, tačiau jų pasekmės–labai skaudžios, lemiančios ilgalaikį sergamumą, negalią arba net mirtį.
Elektros energija plačiai naudojama ir buityje, ir gamybiniuose procesuose. Darbe naudojamos elektrifikuotos mašinos bei įrenginiai, būnama netoli elektros įrenginių. Patalpoje gali ir nebūti šių įrenginių, bet joje beveik visuomet yra apšvietimo elektra sistema.
3)prisilietus prie turinčių įtampą izoliuotų laidų pažeistos
izoliacijos vietose;
4)prisilietus prie elektros įrenginių metalinių dalių, kuriose,
esant normalioms sąlygoms, srovės nebūna.
Atsitiktinai prisiliečiama ar priartėjama pavojingu atstumu prie atvirų, įtampą turinčių srovinių dalių neatsargiai nešiojant ilgus metalinius daiktus, dirbant su kėlimo kranais, vežant didelius krovinius arti elektros oro linijų, keičiant elektros lemputes.
Elektros laidų izoliacija gali būti pažeista veikiant aukštai temperatūrai, esant aktyviai cheminei aplinkai, pvz., dažant kalkėmis, arba izoliacija sužalojama mechaniškai (dirbant su aštriabriauniais įrankiais, gręžiant, prispaudus montuojamas detales ar įrenginius).
Esant pažeistai elektros įrenginių izoliacijai, pro įrenginių metalines konstrukcijas, mašinų korpusus, elektros instaliacijos metalinius vamzdžius ar su jais besiliečiančius kitus metalinius įrenginius gali pratekėti srovė. Žmogus, prisilietęs prie tokių metalinių dalių, gali susižaloti elektros srove.
Kokios yra apsauginės priemonės?
1. Izoliacinės operatyvinės lazdos, izoliuotosios replės, įtampos indikatoriai įtampos buvimui nustatyti ir įtampos indikatoriai su papildoma varža;
2. Izoliacinės matavimo lazdos, srovės matavimo replės;
3. Izoliacinės kopėčios, izoliuotosios aikštelės, izoliacinės traukės, griebtuvai ir įrankiai su...
Šį darbą sudaro 1083 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!