Kokybė ir kiekybė – dvi esminės žmogaus būties charakteristikos. Daugumą visuomenės raidos problemų galima išspręsti remiantis visuotinės kokybės vadyba.
Visuotinė kokybė yra labai plati sąvoka, apimanti kokybę žmonių, sistemų, užduočių, visos kompanijos. Tai tokia vadybos filosofija ir metodai, kuriuos pasirinkusi organizacija nuolat tobulėja, įtraukdama į tobulinimo veiklą visus darbuotojus ir siekdama kuo geriau patenkinti vartotojų poreikius, gerindama produktų kokybę ir mažindama kaštus.
Taigi, galima išskirti tokias sudedamąsias visuotinės kokybės vadybos dalis, kaip vartotojų esamų ir numatomų poreikių patenkinimas mažiausiais kaštais, nuolatinis tobulinimas, visuotinis dalyvavimas tobulinimo procese ir infrastruktūra (žr. 1 pav.).
• pavyzdžio jėga – paremta vadovų patrauklumu;
• prievartos jėga – paremta pavaldinių paklusnumo siekimu;
Strateginis planavimas yra procesas, kuriuo numatoma organizacijos ateitis, parengiamos būtinos procedūros ir veiksmai ateičiai pasiekti. Strategija susideda iš tokių pagrindinių elementų kaip tikslai, politika ir veiksmų seka. Šiuolaikinėje verslo aplinkoje kokybė yra svarbiausias strateginio planavimo elementas. Strateginis planavimas sprendžia šiuos pagrindinius kokybės uždavinius:
• Suprasti vartotojų ir gamybos reikalavimus;
• Optimizuoti išteklių vartojimą;
• Gerinti kokybę organizacijų, procesų, asmens lygiuose;
• Laiduoti, kad visos organizacijos struktūros užtikrina strateginių palnų įvykdymą;
Kuriant organizacijos veiklos kokybės gerinimo strategijas, kyla klausimas į ką reikia lygiuotis, ko reikia siekti? Taigi, yra keli kokybės strateginių siekių lygmenys. Visų pirma, tai lygio žymėjimo metodas. Tai toks metodas, kuris parodo komapanijos lygiavimąsi į kitų kompanijų geriausius veiklos kokybės lygmenis. Kitaip tariant, organizacija lygindama su kitomis siekia tobulėti, remdamasi kitų patirtimi. Siekia skatinti aktyvų mokymosi procesą bei užsibrėžti ambicingus strateginius tikslus įvertinusi savo veiklos pasiekimus. Taip pat ji siekia kuo geriau patenkinti vartotojų poreikius.
Antrasis metodas, arba lygmuo, siekiant pagerinti kokybę, tai ISO 9000:2000 kokybės vadybos šeimos standartų taikymas. Tai svarbus ir tvirtas pamatas visuotinės kokybės vadybai įgyvendinti keičiant organizacijos kultūrą. Šiuo metu turime šimtus įmonių, kurios įgyvendino ir įgyvendina kokybės vadybos sistemas pagal šį modelį.
Trečia, tai šeši sigma kokybės koncepcijos taikymas, kuris yra plačiai paplitęs pasaulyje ir yra daugumos kompanijų lemiamas sėkmės...
Šį darbą sudaro 4514 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!