Referatai

Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU)

9.2   (2 atsiliepimai)
Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) 1 puslapis
Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) 2 puslapis
Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) 3 puslapis
Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) 4 puslapis
Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) 5 puslapis
Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos švietimo istorijoje didelę reikšmę turėjo pedagoginės mokyklos. Pirmosios mokymo įstaigos mokytojams rengti buvo įsteigtos XVIII a. antroje pusėje. Lietuvių inteligentijos Klaipėdos krašte buvo mažai, todėl Lietuvos inteligentai, tarp jų ir politiniai veikėjai, siūlė dalį aukėtųjų mokyklų įsteigti būtent ten. Pedagoginis institutas Klaipėdoje pradėjo veikti nuo 1935 m. rugsėjo 1d. Pirmuoju Instituto dorektoriumi Respublikos Prezidento aktu 1935 m. liepos 1d. buvo paskirtas dr. Vytautas Soblys (1905 – 1968), iki tos dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje. Pedagoginis institutas buvo speciali dvimetė aukštoji mokykla. Nuo 1937 m. rudens Institute buvo pridėtas papildomas, tačiau neprivalomas penktasis semestras. Pradėjęs dirbti Respublikos Pedagoginio instituto direktoriumi, V. Soblys dėstė jame bendrąją folosofiją, psichologiją ir socialigiją. Mokslo metai buvo pradedami rugsėjo 15 d.ir baigiami liepos 1d. Institute buvo studijuojami humanitariniai, gamtos, pedagogikos ir specialieji dalykai.
Instituto įsteigimas buvo naujas ir reikšmingas įvykis krašto ikrašto kultūros ir jo švietimo istorijoje.
1935 m. kovo 22 d. Vokietijai užgrobus Klaipėdos kraštą, visos Lietuvos Respublikos įstaigos Klaipėdoje nustojo veikti. Institutas buvo perkeltas į Panevėžį. Institutas įsikūrė naujai pastatytos ir didžiausios miesto pradinės mokyklos patalpose, tuo tarpu lektoriai ir studentai turėjo susirasti butus patys. Tai buvo gana didelis rūpestis, nes Panevėžyje butū peroblema buvo opi. Tačiau naujai susiklostę istoriniai įvykiai nulėmė, kad Institutas dar tais pačiais metais turėjo tęsti savo „kelionę“.
1939 rugsėjo 17d. Tarybų Sąjungos Raudonoji armija įžengė į Vakarų Ukrainą, Vakarų Baltarusiją ir Vilniaus kraštą. 1939 m. spalio 10d. Maskvoje buvo pasirašyta Lietuvos Respublikos ir Tarybos Sąjungos sutartis dėl Vilniaus ir Vilniaus srities perdavimo Lietuvos Respublikai. Kuriantis Lietuvos valstybiniams organams, Švietimo ministerija iš Panevėžio į Vilnių perkėlė ir Pedagoginį institutą. Institutas pradėjo keltis 1939 m. lapkričio 16 d. Pedagoginis institutas buvo pirmoji aukštoji mokslo įstaiga, kuri, atgavus kraštą, atsikėlė į Vilnių ir lapkričio 27d. pradėjo darbą. Dažniausiai į Pedagoginį institutą stodavo nepasiturintys jaunuoliai, nes mokslas buvo nemokamas.
Vilniaus pedagoginiame institute 1939 – 1940 m. mokėsi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1163 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1163 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslo ir švietimo referatas
  • 6 psl., (1163 ž.)
  • Word failas 88 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt