Referatai

Viduramžių miestas

9.8   (2 atsiliepimai)
Viduramžių miestas 1 puslapis
Viduramžių miestas 2 puslapis
Viduramžių miestas 3 puslapis
Viduramžių miestas 4 puslapis
Viduramžių miestas 5 puslapis
Viduramžių miestas 6 puslapis
Viduramžių miestas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Miestai viduramžiais atsirado dėl kelių priežasčių. Vienur jie išaugo prie garsių vienuolynų ar pilių, kur žmonės tikėdavosi rasti prieglobstį nuo karo antpuolių. Kitur miestais virto didesni kaimai, kur žemdirbiai suveždavo parduoti savo gėrybes. Dažnai miestas išaugdavo iš prekybos centro — prie uosto, upių santakoje ar judrioje kryžkelėje. Susidūrę su pernelyg didele priespauda kaime ir nebepakeldami ūkio darbų naštos, bėgdavo į miestus valstiečiai. Metus išgyvenę mieste ir nesučiupti, jie tapdavo laisvais žmonėmis.
Kadangi miestai įsikurdavo žemėse, valdomose vietinio žemvaldžio, miestiečiai turėda­vo mokėti jam feodalinę duoklę ir eiti lažą, kaip ir aplinkinių kaimų valstiečiai. Todėl miestui buvo labai svarbu gauti karaliaus ar žemvaldžio privilegiją, suteikiančią savival­dą. Tada įtakingiausi miestelėnai — biurge­riai tapdavo nuo žemvaldžio nepriklauso­mais, laisvais gyventojais. Privilegija suteikdavo jiems teisę verstis prekyba, rinkti merą ir miesto tarybą, leisti savo įstatymus ir vykdyti teisingumą.
į viršų. Žemės sklypai būdavo ilgi ir siauri, tad daugelis gyventojų, kad patektų į sandėlius bei arklides, vienoje namo pusėje palikdavo skersgatvį.
Miestiečiai
Šalia krikščionybės ir feodalizmo bei riterių į viduramžių pabaigą iškyla trečias svarbus reiškinys - miestiečių luomas. Per Kryžiaus karus miestai, ypač pajūrio, gavo daug pelno. Geras susisiekimas išplėtė juose prekybą ir pramonę. Miestai turtėjo, jų įtaka augo, gavo daugiau savarankiško valdymo teisių. Ypač suklesti Italijos miestai, kur imperatoriaus valdžia buvo labai silpna.
Miesto gyvenimas pagimdo savotišką žmogų, kurio dvasia žymiai skiriasi nuo riterio. Miestietis neturi riterio idealizmo, plačių svajonių, religinio entuziazmo. Jis realistas; nesvajoja, negerbia ir moters; jis dažnai su ja susitinka, žino visas jos silpnybes ir trūkumus, dažnai iš jos pasijuokia. Pajuokos jo akyse susilaukia ir išdidus riteris, ir negudrus kaimietis. Miestietis juokiasi iš visko. Jis supranta ir kuria tokią literatūrą, kur yra jumoro. Todėl jo mėgstamiausi veikalai - eiliuotos pasakėlės, anekdotai, kur juokingose situacijose vaizduojamas kaimynas, moteris, klebonas, kaimietis, riteris.
Iš visų tautų, kurios pasižymėjo viduramžiais, gabiausi buvo prancūzai. Jų valstybės santvarka su riteriais ir feodalais, jų herojinis epas,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1754 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1754 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 7 psl., (1754 ž.)
  • Word failas 61 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt