paslaptimis ir senomis tradicijomis. Tokią temą pasirinkau ne atsitiktinai, o todėl, kad pasidarė įdomu sužinoti šiek tiek daugiau negu esu skaičiusi ar iš kitų pasakojimų girdėjusi apie šią šventę. Vėlinių tema išleista mažai knygų, todėl buvo sunku surasti reikiamos ir gausios informacijos. Tačiau paieškojusi senoje močiutės spintoje, suradau gausios literatūros. Apie Vėlines rašė nemažai lietuvių autorių: Angelė Vyšniauskaitė, Pranė Dundulienė, Jonas Balys, šiek tiek žinojau ir iš senolių pasakojimų. Mano manymu, apie Vėlines yra žinoma labai mažai, nes ši šventė nėra populiari, linksma, labiau asocijuojasi su netektimi, liūdesiu. Prieš daugelį metų ši šventė turėjo savo papročius, legendas. Tačiau per šimtmečius, šventėje yra daug kas pamiršta. Todėl mano nuomone, reikėtų vėl pradėti domėtis ir tyrinėti šios šventės tradicijas, kad ji neišnyktų ir ateinančios kartos galėtų ją minėti, žinodami jos papročius. Apie Vėlines perskaičiau nemažai medžiagos, kuri mane sudomino ir pakeitė mano nuomonė, kad Vėlinės nėra tik liūdesio apimta diena. Daugiausiai sužinojau apie praeityje buvusias apeigas, kaip žmonės darydavo puotas, kurios buvo skirtos vėlėms ir šildydavo jas ugnies šviesa. Pasakojo legendas apie„klajojančios vėlės“ t.y., nesava mirtimi mirusieji.
Vėlinės – krikščionių šventė, turinti senų pagoniškų tradicijų, kurios pasižymėjo tauraus dvasingumo išreiškimais. Lietuvių tauta nuo seniausių laikų tikėjo pomirtiniu gyvenimu. Vėles labai gerbė, todėl sugalvojo joms šventę. Vėlinės - visų mirusiųjų pagerbimo šventė.
Pagal istorinius faktus, Vėlinės pirmą kartą buvo paminėtos VIIa. Pradžioje, kada popiežius Bonifacas IV liturgine šventųjų atgimimo šventę paskelbė lapkričio 1-ąją. Tai buvo Visų šventųjų diena. Popiežius Grigalius IV 998m. šią šventę dar papildė lapkričio 2-ąją, skirta prisiminti visus mirusiuosius. Prasidėjus lietuvių tautos Atgimimui AT (Aukščiausia Taryba) 1990m. vasario 9d. priėmė įstatymą, pagal kurį tarp kitų tautinių švenčių tokia laikoma ir lapkričio 1-oji – Mirusiųjų pagerbimo diena. Dar bijota tuomet Vėlinių vardo. Lietuvos Respublikos AT (Aukščiausia Taryba) 1990m. spalio 23d. įstatymu Vėlinės jau paskelbtos švente Lietuvoje. Pagaliau į mūsų kraštą sugrįžo senasis mirusiųjų...
Šį darbą sudaro 1800 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!