TAV 3/2 gr. stud.
2006 03
TAURAGĖ, 2005
TURINYS
ĮVADAS
Tekstinės medžiagoms būdinga tai, kad jos gali sugerti dujas, garus ir skysčius , esančius aplinkoje. Tekstilės medžiagų perdirbimui ir tolesniam naudojimui ypatingą reikšmę turi pluoštų savybė sugerti vandenį ir vandens garus. Medžiagų sugebėjimas sugerti arba išskirti j aplinką vandens garus vadinamas higroskopiškumu . Higroskopiškumas yra vertinga drabužių savybė. Higroskopiškomis medžiagomis palaikoma sausa žmogaus oda, be to, higroskopiška medžiaga yra lyg šilumos akumuliatorius, apsaugantis odą nuo staigių aplinkos sąlygų pokyčių. Sugeriant vandens garus ir vandenį, labai smarkiai gali kisti svarbiausios tekstilės medžiagų savybės, o dėl to ir medžiagų elgsena technologiniuose procesuose bei eksploatuojant.
I. VANDENS GARŲ SORBCIJA
Vandens garų visuomet yra ore, todėl į orą tenka žiūrėti kaip į sauso oro ir vandens garų mišinį. Vandens garų kiekis ore paprastai išreiškiamas absoliutine arba santykine drėgme.
Absoliutinė drėgmė (gg) — tai vandens garų kiekis oro tūrio vienete. Jis gali būti išreiškiamas ir parcialiniu vandens garų slėgiu {pg), pažymint, kad bendras atmosferos slėgis lygus sauso oro ir vandens garų parcialiniu slėgių sumai.
Drėgminis talpumas (qs) — tai absoliutinė drėgmė prisotintame būvyje, arba parcialinis vandens garų slėgis prisotintame būvyje p,. Drėgminis talpumas didėja, kylant temperatūrai.
Jei absoliutinė drėgmė pastovi, priklausomai nuo temperatūros, (taigi ir nuo drėgminio talpumo)oras gali būti ir sausas, ir drėgnas.
Kadangi tekstilės medžiagų savybės labai priklauso nuo drėgmės, jų bandymai visuomet turi būti atliekami tam tikromis atmosferos sąlygomis. Sąlygos, kai oro temperatūra T = 20°C, o (p=65%, vadinamos normaliomis atmosferos sąlygomis.
Drėgmės kiekis, esantis tekstilės medžiagose, dažniausiai išreiškiamas drėgnumu, o kartais drėgmingumu.
Drėgnumas — tai vandens masės medžiagoje santykis su sausos medžiagos mase, išreikštas procentais. Jei m — drėgnos medžiagos masė, o ms — sausos medžiagos masė, tai drėgnumas
Tekstilės medžiagoms sugeriant drėgmę, sorbcijos reiškinį sudarantys procesai vyksta kartu, tačiau jų greitis ilgainiui mažėja. Jei garų slėgis ties medžiaga yra mažesnis, negu atmosferos slėgis, vyksta sorbcija, jei didesnis,— vyksta desorbcija. Kai užsibaigia visi procesai, nusistovi...
Šį darbą sudaro 2037 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!