Referatai

Vandens garų sorbcija

9.4   (3 atsiliepimai)
Vandens garų sorbcija 1 puslapis
Vandens garų sorbcija 2 puslapis
Vandens garų sorbcija 3 puslapis
Vandens garų sorbcija 4 puslapis
Vandens garų sorbcija 5 puslapis
Vandens garų sorbcija 6 puslapis
Vandens garų sorbcija 7 puslapis
Vandens garų sorbcija 8 puslapis
Vandens garų sorbcija 9 puslapis
Vandens garų sorbcija 10 puslapis
Vandens garų sorbcija 11 puslapis
Vandens garų sorbcija 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

TAV 3/2 gr. stud.
2006 03
TAURAGĖ, 2005
TURINYS
ĮVADAS
Tekstinės medžiagoms būdinga tai, kad jos gali sugerti dujas, garus ir skysčius , esančius aplinkoje. Tekstilės medžiagų perdirbimui ir tolesniam naudojimui ypatingą reikšmę turi pluoštų savybė sugerti vandenį ir vandens garus. Medžiagų sugebėjimas sugerti arba išskirti j aplinką vandens garus vadinamas higroskopiškumu . Higroskopiškumas yra vertinga drabužių savybė. Higroskopiškomis medžiagomis palaikoma sausa žmogaus oda, be to, higroskopiška medžiaga yra lyg šilumos akumuliatorius, apsaugantis odą nuo staigių aplinkos sąlygų pokyčių. Sugeriant vandens garus ir vande­nį, labai smarkiai gali kisti svarbiausios tekstilės medžiagų savybės, o dėl to ir medžiagų elgsena technologiniuose procesuose bei eksploatuojant.
I. VANDENS GARŲ SORBCIJA
Vandens garų visuomet yra ore, todėl į orą tenka žiūrėti kaip į sauso oro ir vandens garų mišinį. Vandens garų kiekis ore paprastai išreiškiamas absoliutine arba santykine drėgme.
Absoliutinė drėgmė (gg) — tai vandens garų kiekis oro tūrio vienete. Jis gali būti išreiškiamas ir parcialiniu vandens garų slėgiu {pg), pažymint, kad bendras atmosferos slėgis lygus sauso oro ir vandens garų parcialiniu slėgių sumai.
Drėgminis talpumas (qs) — tai absoliutinė drėgmė pri­sotintame būvyje, arba parcialinis vandens garų slėgis prisotintame būvyje p,. Drėgminis talpumas didėja, kylant temperatūrai.
Jei absoliutinė drėgmė pastovi, priklausomai nuo temperatūros, (taigi ir nuo drėgminio talpumo)oras gali būti ir sausas, ir drėgnas.
Kadangi tekstilės medžiagų savybės labai priklauso nuo drėgmės, jų bandymai visuomet turi būti atliekami tam tikromis atmosferos sąlygomis. Sąlygos, kai oro temperatūra T = 20°C, o (p=65%, vadi­namos normaliomis atmosferos sąlygomis.
Drėgmės kiekis, esantis tekstilės medžiagose, dažniausiai išreiš­kiamas drėgnumu, o kartais drėgmingumu.
Drėgnumas — tai vandens masės medžiagoje santykis su sausos medžiagos mase, išreikštas procentais. Jei m — drėgnos me­džiagos masė, o ms — sausos medžiagos masė, tai drėgnumas
Tekstilės medžiagoms sugeriant drėgmę, sorbcijos reiškinį suda­rantys procesai vyksta kartu, tačiau jų greitis ilgainiui mažėja. Jei garų slėgis ties medžiaga yra mažesnis, negu atmosferos slėgis, vyksta sorbcija, jei didesnis,— vyksta desorbcija. Kai užsibaigia visi procesai, nusistovi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2037 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2037 ž.)
Darbo duomenys
  • Pramonės ir gamybos referatas
  • 12 psl., (2037 ž.)
  • Word failas 171 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt