Konspektai

V. M. Putinas “Parafrazės”

9.0   (2 atsiliepimai)
V. M. Putinas “Parafrazės” 1 puslapis
V. M. Putinas “Parafrazės” 2 puslapis
V. M. Putinas “Parafrazės” 3 puslapis
V. M. Putinas “Parafrazės” 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Bene vienas didžiausių vėlyvosios V.Mykolaičio-Putino poezijos kūrinys – lyrinis ciklas “Parafrazės”. Jis išleistas 1957 metais. Parašytas, parafrazuojant L. Bethoveno muzikines temas bei įvaizdžius, plėtojant vokiečių kompozitoriaus mintį apie žmogaus išsivadavimą iš sielvarto. Ši tema, skambėjusi daugelyje jo kūrinių (“Septynios dienos”, “Krintanti žvaigždė” ), poeto gyvenime įgavo didžiausią reikšmę, nes aprėpė visą žmogiškosios būties esmę. Kaip sakė Eduardas Mieželaitis : ”Parafrazės” – tai “ilgai poeto brandintų minčių, ilgų jo kūrybinių ieškojimų apoteozė” (E. Mieželaitis. Čia Lietuva. V., 1986, p.204.).

Ištrauka

Bene vienas didžiausių vėlyvosios V.Mykolaičio-Putino poezijos kūrinys – lyrinis ciklas “Parafrazės”. Jis išleistas 1957 metais. Parašytas, parafrazuojant L. Bethoveno muzikines temas bei įvaizdžius, plėtojant vokiečių kompozitoriaus mintį apie žmogaus išsivadavimą iš sielvarto. Ši tema, skambėjusi daugelyje jo kūrinių (“Septynios dienos”, “Krintanti žvaigždė” ), poeto gyvenime įgavo didžiausią reikšmę, nes aprėpė visą žmogiškosios būties esmę. Kaip sakė Eduardas Mieželaitis : ”Parafrazės” – tai “ilgai poeto brandintų minčių, ilgų jo kūrybinių ieškojimų apoteozė” (E. Mieželaitis. Čia Lietuva. V., 1986, p.204.).
Sielvartas yra viena svarbiausių Mykolaičio-Putino temų.Aukštai iškeldamas žmogaus dvasią ir jos harmoniją, menininkas tikėjo gyvenimo idealais. Visada kūrybinis darbas ir jo vaisiai pasiekiami per skausmingą vidinę kovą, klaidas ir pralaimėjimus. Putino sielvartas ne pesimistinis ar religinis. Jis visur yra dvasinės stiprybės ir pažinimo galios išraiška.Tik per sielvartą žmogus išsprendžia savo prieštaravimų mįsles, ištrūksta iš išorinės ir vidinės priespaudos varžtų, siekia tiesos, gyvenimo prasmės, aukštesnių idealų, kol “skausmas džiugesio garsais prabyla”. V.Mykolaičio-Putino lyrikoje tik per skausmą ryškiausiai atsispindi pasaulis ir žmogus. Poetas skausmingos būsenos nevengia ir nebijo. Jo eilėse skausmas apvalo širdį nuo kasdienybės, ramaus pasitenkinimo, sukrečia, net atgaivina, priverčia eiti į priekį ir tapti tobulesniu.
Tai klasikinių humanizmo tradicijų išpuoselėta sielvarto filosofija. “Parafrazėse” sielvarto tema vystoma labai plačiai. Cikle išryškėja plati laiko perspektyva, poeto vidinių išgyvenimų vystymasis ir gyvenimo veiksmas.
Kūrinys susideda iš devynių dalių, kurių kiekviena turi po du skirtingus skirtingos struktūros poskyrius. Viename jų dažniausiai kalbama apie buitį, kai kur piešiama gyvenimo diduma, vaizduojamos aukštos erdvės, vandenynų gelmės. Kitame skamba intymesnis lyrinis monologas, švelniai skamba tyli sielos rauda ar meilės kuždesys. Per visą kūrinį plėtojami priešpriešiniai dalykai – gėris ir blogis, meilė ir neapykanta, džiaugsmas ir sielvartas, gyvybė ir mirtis. Visi šie dalykai tarsi pinasi i harmoningą gyvenimo paveikslą.
“Parafrazių” struktūroje ryškūs muzikiniai dėsniai. Kaip pastebėjo A. Sluckaitė (Aušra Sluckaitė, Kritikos štrichai. V., 1963, p. 43.), kompozicija artima sonatinei formai. Kiekviena ciklo dalis susideda...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 975 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (975 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 4 psl., (975 ž.)
  • Word failas 39 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Ar žmogus visada yra savo likimo šeimininkas ? (V. M. Putinas, A. Škėma, V. Juknaitė)

Ar žmogus visada yra savo likimo šeimininkas ? (V. M. Putinas, A. Škėma, V. Juknaitė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar žmogui reikalingos vien tik pergalės? (V. M. Putinas, V. Krevė)

Ar žmogui reikalingos vien tik pergalės?  (V. M. Putinas, V. Krevė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar svarbu pažinti save? (V. M. Putinas, J. V. Gėtė)

Ar svarbu pažinti save? (V. M. Putinas, J. V. Gėtė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas)

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Gyvenimo prasmės paieškos literatūroje (V. M. Putinas, F. Kafka, V. Mačernis)

Gyvenimo prasmės paieškos literatūroje (V. M. Putinas, F. Kafka, V. Mačernis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Harmoningo gyvenimo samprata (V. M. Putinas, A. Baranauskas)

Harmoningo gyvenimo samprata (V. M. Putinas, A. Baranauskas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Laimė neįmanoma be kančios? (S. Nėris, V. M. Putinas, J. Biliūnas)

Laimė neįmanoma be kančios? (S. Nėris, V. M. Putinas, J. Biliūnas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Istorinių aplinkybių įtaka kūrybos laisvei (S. Nėris; V. Mykolaitis- Putinas; B. Sruoga; A. Škėma)

Istorinių aplinkybių įtaka kūrybos laisvei (S. Nėris; V. Mykolaitis- Putinas; B. Sruoga; A. Škėma) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus prigimties prieštaringumas literatūroje (V. M. Putinas, V. Krėvė)

Žmogaus prigimties prieštaringumas literatūroje (V. M. Putinas, V. Krėvė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kas menininkui gali būti kūrybinis įkvėpimas? {S. Nėris, A. Škėma, V. Mykolaitis – Putinas}

Kas menininkui gali būti kūrybinis įkvėpimas? {S. Nėris, A. Škėma, V. Mykolaitis – Putinas} Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kūrėjo paveikslas XX a. literatūroje. A. Škėma, V. Mykolaitis – Putinas

Kūrėjo paveikslas XX a. literatūroje. A. Škėma, V. Mykolaitis – Putinas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt