Rašiniai

Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių prozoje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Škėma)

9.8   (2 atsiliepimai)
Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių prozoje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Škėma) 1 puslapis
Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių prozoje (V. Mykolaitis-Putinas, B. Sruoga, A. Škėma) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XX a. ivykiai Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, vyraujanti įtampa - darė įtaką lietuvių prozininkų kūrybai. Žodžio ribojimas, pakitęs požiūris žmogų. keitė kalbėjimo būdą apie asmenybės laisvę — savo individualybės suvokimą bei teisę reikšti mintis. Balys Sruoga bei Antanas Škėma, XX a. vidurio katastrofų literatūros atstovai, kūriniuose vaizduoja aplinkybių nulemtą asmenybės suvaržymą.
Tiek Balio Sruogos atsiminimų knygoje „Dievų miškas", tiek Antano Škėmos romane „Balta drobulė" pagrindiniai veikėjai netenka individualybės pagrindų - jie tampa eilinėmis sistemos dalimis. Balio Sruogos memuarų knygoje, ironizuojančioje vokiečių koncentracijos stovykloje vykdomą asmens nužmoginimą, yra teigiama, jog lageryje žmogus tampa ne asmenybe, o numeriu. Kiekvienam atvykusiam kaliniui yra suteikiamas atpažinimo kodas - numeris, kuris tampa jo tapatybės nustatymo ženklu. Pasakotojas ironiškai teigia, jog koncentracijos stovyklos viršininkai įspėja kalinius, kad pamesti savo atpažinimo numerį yra blogiau negu pamesti galvą. Kalėjime tvarkinga sistema yra laikoma svarbesne už asmenybės laisvę būti išskirtiniu. Pasakotojas, pašiepdamas šią sistemą, slepia didžiulį skausmą., kurj. sukelia lageryje skatinamas požiūris žmogų ir jo laisvę, biurokratija verčia pamiršti individualizmą - vardą., pavardę bei tautinės tapatybės pagrindus. Panašiai suvaržytas žmogus vaizduojamas Antano Škėmos romane „Balta drobulė". Pagrindinis veikėjas Antanas Garšva, išeivis iš Lietuvos, Jungtinėse Amerikos Valstijose dirba fizinį, asmens tobulėjimo nereikalaujanti darbą. Veikėjo emigracijos patirtis, veikla gali būti nuoroda į autoriaus biografiją. Antanas Škėma dėl susiklosčiusios situacijos Lietuvoje buvo priverstas emigruoti, nuvykęs j JAV dirbo sunkų fizinį darbą., nederantį su kūryba. Romano personažas Antanas Garšva yra priverstas dirbti nežmoniškomis sąlygomis - dirbdamas keltuvininku viešbutyje jis privalo dėvėti uniformą, su kuria tampa 87-u numeriu.. Žmonių įvardijimas skaičiais leidžia lengviau kontroliuoti tobulą viešbučio aptarnavimą. Taip pat dėvimos baltos pirštinės paslepia mamos dovanotą žiedą, vienintelį simbolį, primenantį ryšius su tėvyne Lietuva. Atliekamas darbas verčia Garšvą pamiršti šaknis, asmenybę paverčia robotu, nesirūpinančiu savo išskirtinumu ir dirbančiu tik paskirtą darbą. Taigi, XX a. lietuvių prozininkų kūrinių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 690 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (690 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (690 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt