Infekcija – tai patogeninių mikroorganizmų patekimas į žmogaus ar gyvūno organizmą ir jų (makroorganizmų ir mikoorganizmų) sąveika konkrečiomis sąlygomis.
Pūlinės infekcijos problemos, nepaisant chirurgijos, farmakologijos, imunologijos laimėjimų, lieka aktualios ir sudėtingos. Antibiotikai neišsprendė visų pūlinių ligų gydymo uždavinių. Dėl antibiotikų terapijos atsirado rezistentiškų mikrobų padermių, pasikeitė daugelio ligų eiga.
Mikrobai, kurie sukelia pūlingus uždegimus, reikalingus chirurginio gydymo, vadinami chirurgine infekcija.
1. Ūminio uždegimo simptomai priklauso nuo audinių atsparumo ir mikrobų, sukėlusių uždegimą, virulentiškumo. Nuo seno yra žinomi klasikiniai ūminio uždegimo simptomai:paraudimas (rubor), patinimas (tumor), karštis (calor), skausmas (dolor) ir organo, kurį apėmė uždegimas, funkcijos sutrikimas (functio laesa).
1.1. Uždegimą visada lydi ir bendrieji simptomai: karščiavimas, šalčio krėtimas, galvos skausmai, padažnėjęs pulsas, pakitęs kraujo vaizdas (padidėjęs ENG, leukozitozė) ir kt.
1.2. Uždegimo eiga skirstoma į dvi stadijas – audinių infiltracijos ir audinių nekrozės. Dėl mikrobų ir jų toksinų poveikio išsiplečia smulkios kraujagyslės, pasidaro pilnakraujiški pažeistos srities audiniai. Iš kraujagyslių į audinius pereina daugiau skysčių- vyksta eksudacija. Dėl to audiniai patinsta, juose susikaupia daug leukocitų ir vietinių, kovojančių su mikrobais, ląstelių – histiocitų. Susidaro uždegiminis infiltritas.
1.3. Procesui progresuojant, dėl didėjančios audinių infiltracijos, taip pat veikiant mikrobų toksinams, užsispaudžia ir neretai trombuojasi smulkios arterijos ir venos. Sutrinka tos srities audinių mityba, prasideda vietinė audinių nekrozė. Leukocitų proteoliziniai fermentai tirpdo nekrozavusius audinius. Iš eksudato, leukocitų ir tirpstančių nekrozavusių audinių susidaro pūliai, į kurios reaguoja aplinkiniai audiniai – pradeda energingai daugintis jungiamojo audinio ląstelės, sudarydamos aplink pūliniį granuliacinį sluoksnį – piogeninę kapsulę. Kaupiantis ir labiau spaudžiant pūliams, nekrozė plinta ir pūlinys trūksta į įšorę arba į šalia esantį organą. Kol pūlinys truks, laukti nereikia. Galimi du gydymo būdai – konservatyvusis ir chirurginis.
1.4. Konservatyvusis gydymas efektyvus tik esant uždegiminei infiltrato stadijai. Gydoma šiluminėmis, elektrinėmis ir kitokiomis procedūromis, antiseptiniais vaistais. Šiluminės prozedūros ne tik padeda rezurbuotis infiltratui, bet ir pagreitina uždegiminį procesą ir padeda greičiau susiformuoti pūliniui. Pradinėje uždegimo stadijoje kartais padeda...
Šį darbą sudaro 985 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!