Kai gimsta neaiškios lyties naujagimis, tai ne tik psichologinė trauma tėvams, bet ir diagnostinė problema gydytojams.
Nuo hermafroditizmo gydoma hormonais ir išorinių lytinių organų korekcine operacija. Lytis vertinama genotipiniu, gonadiniu, fenotipiniu, psichologiniu ir socialiniu požiūriu.
Vaikų įgimtos anomalijos – tai sudėtinga medicininė problema, kuri, nepaisant medicinos mokslo progreso, išlieka aktuali ir dabar. Vystantis neonatologijai, vis daugiau išsaugoma prieš laiką gimusių, neišnešiotų, mažo svorio naujagimių. Tačiau jiems dažniau išryškėja įvairi, organų ir sistemų nesubrendimo ar neišsivystymo sąlygojama patologija, įgimtos sklaidos ydos. Vis sudėtingesniais tampa diferencinė diagnostika ir gydymo metodų pasirinkimas. Įvairių diagnostikos metodų informatyvumo įvertinimas bei diagnostinių algoritmų sukūrimas yra aktualūs uždaviniai, siekiant pagreitinti diagnostiką, sumažinti diagnostinių klaidų galimybę, pagerinti chirurginio gydymo rezultatus. Ypač tai aktualu, kai reikalinga skubi, gyvybę gelbstinti chirurginė operacija.
Kai kurios vaikų įgimtos anomalijos tiesioginės grėsmės vaiko gyvybei nesukelia, bet jos ilgainiui sutrikdo visavertį vaiko vystymąsi, komplikuojasi kitomis sunkiomis ligomis. Įgimtų anomalijų operacijos yra pati sudėtingiausia vaikų chirurgijos sritis, reikalaujanti aukštos kvalifikacijos, patirties, pasirenkant optimaliausią operacijai laiką ir metodą, tinkamas pooperacinio gydymo ir reabilitacijos priemones. Tik pastoviai analizuojant atliktų darbų rezultatus, galima vertinti vienos ar kitos operacijos efektyvumą. Apibendrinus sukauptą patirtį ir pasitelkus šiuolaikinius gydymo metodus, galima tiksliau nustatyti indikacijas operacijoms ir parinkti operacijos metodą, nuo kurių tiesiogiai priklauso chirurginio gydymo rezultatai.
Įgimtos lyties organų anomalijos yra gana retas reiškinys, bet jų spektras gana platus. Tarptautinėje medicinos literatūroje beveik visos genitalijų anomalijos apibūdinamos vienu anglišku žodžiu „intersex“. Lietuviškai šį terminą geriausiai atitiktų „tarplytiškumas“, tačiau jis nėra visiškai tikslus ir kartais gali būti net klaidinantis, ypač kalbant apie adrenogenitalinį sindromą, kai genetinė lytis nekelia abejonių, bet dėl endokrininių sutrikimų atsiranda genitalijų pokyčių. Kartais jau naujagimiams pastebimas akivaizdus išorinių lytinių organų apsigimimas, pasireiškiantis abiejų lyčių požymiais.
Pagrindinės šių apsigimimų priežastys pateikiamos pirmoje ir antroje lentelėse.
1 lentelė. Dažniausios išorinių genitalijų apsigimimo priežastys esant 46 XX kariotipui
Rizikos veiksniai
Patologija
Androgenų perteklius prenataliniu laikotarpiu
Įgimta antinksčių hiperplazija Sėklidė arba ovotestis...
Šį darbą sudaro 3006 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!