Ugdymas senovės Graikijoje. Spartos ir Atėnų ugdymo tikslai.
I. Ugdymas senovės Graikijoje.
4. matematinis,
a) aritmetika
b) geometrija
c) astronomija
5. filosofinis lavinimas.
Gimnastika sieta su muzika, tvirtai tikint, jog siela ir kūnas ugdomi vientisai. Mūzinį (meninis) sudarė 3 elementai: poezija, muzika ir orchestika arba šokio menas. Didelis dėmesys buvo skiriamas retoriniam lavinimui, kadangi graikai gyvam žodžio menui turėjo ypatingai jautrų skonį. Matematinis lavinimas kurį sudarė aritmetika, geometrija ir astronomija – buvo kelias daiktų ir rieškinių pažinimui. Matematiką laikė žmogų dorinančią ir kilninančia priemone. Tikrosios aukštosios studijos graikuose prasidėjo filosofija. Filosofijos geriausiai buvo mokama Atėnuose. Čia veikė 4 pakopų filosofijų mokyklos:
1.platonininkų,
2. aristotelininkų
,3. epikūrininkų,
4. stoikų.
II. Spartos ir Atėnų ugdymo tikslai.
Sparta, likusi aristokratijos persvaroje, nesukūrė didelių mokslų ir menų, tačiau ji pasižymėjo savo valstybiniu gyvenimu, kuriam palenkė ir Žmogaus ugdymą. Spartos ugdymas rėmėsi vyriškumu, valstybiškumu ir karingumu. Sparta iš esmės buvo vyrų valstybė. Moteris teisių neturėjo. Spartos visuomenė buvo griežtai padalinta į klases pagal amžių:
1. vaikai 7-18m.,
2. jaunuoliai 18-30m.,
3. vyrų klasė 30-60m.,
4. senukų 60m. Iki mirties.
Kiekviena klasė turėjos savo papročius, susirinkimus, puotas, visa tai buvo skiriama tik vyrams. Spartoje Žmogus buvo palenktas valstybei, todėl ir valstybės įtaka auklėjime buvo svarbi, Žmogus buvo rengiamas karui ir valdyti. Spartos gimnastika reikalavo išmokyti karinio meno. Kariškiai praktinis fizinis lavinimas buvo griežtas – mokyta kęsti karštį, šaltį, alkį, o kūno bausmės buvo įprastas dalykas. Vaikus ugdė mokyklose vadinama agelai. Vaikai mokomi atsakinėti trumpai, tiksliai, lakoniškai.Niuo 18m buvo pratinami atlikti karinę tarnybą efebų grupėje. Čia buvo priimamos ir merginos. Jos priversdavo vergus dirbti,o vyrai ėjo tarnybą. Toliau mokydavosi gimnazijoje: užsiiminėjo gimnastika, mokėsi filosofijos, dalyvavo teatruose.
Atėnuose graikiškoji dvasia pasisuko kita linkme negu Spartos ugdymas. Tai buvo posūkis į meną, mokslą, filosofija. Valstybė tiek toli nesikišo į privatų žmogaus gyvenimą, todėl Atėnuose žmogus pirmiausia buvo laikoma asmenybę, o pakui piliečiu. Atėniečiai žmogaus idealu laikė žmogų, kuris gražus išvaizda. Siekė sukurti fizinį, dvasinį ir dorovinį žmogų. Atėnai...
Šį darbą sudaro 2901 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!