Visais laikais lietuvių rašytojus domino šeima: jos narių gyvenimo būdas ir likimai, pakylimai ir nuopuoliai, kasdienybė ir šventės. Rašytojams rūpėjo, kokį vaidmenį žmogus atlieka šeimoje, kokie šeimos narių tarpusavio santykiai. Patriarchalinėje lietuvių šeimoje visada svarbus yra vyras – tėvas. Jo vaidmuo yra išskirtinis šeimoje. Jis turi būti autoritetas, mokytojas, kelrodė žvaigždė. Tėvas turi rodyti pavyzdį vaikams: blogai besielgiančius sudrausminti, o darbštų ir gerą pagirti. Jis turi rūpintis ūkiu, namais, kad visiems būtų gera ir jauku gyventi. Taip pat ir dvasinėmis vertybėmis, jog šeimoje visi darniai sugyventų. Padėti ištikus nelaimei, apginti nuo pikto, būti prieglobsčiu nuo visokių pavojų. Tačiau gali nutikti, kad tėvas negali susitvarkyti su savo ydomis, silpnybėmis ar kitomis blogybėmis, nuo kurių dažniausiai nukenčia mažiausi ir silpniausi šeimos nariai. Taigi Lietuvos rašytojus domina ne tik gerieji, pavyzdingieji tėvai, bet ir tie, kurie yra silpnavaliai, klystantys, neturintys atsakomybės.
TĖVAS turi būti autoritetas vaikams. Tokią tėvo savybę įžvelgia ir aprašo savo kūriniuose ir Jonas Biliūnas, ir Juozas Aputis.
Jonas Biliūnas XX amžiaus pradžios prozininkas, kurio tėvai norėjo, kad jis taptų kunigu, bet jis pasirinko rašytojo kelią. Biliūno kūryba autobiografiška: dažnai vaizduojama vaikystės aplinka, gimtinės kraštovaizdis. Daugelio Bilūno kūrinių centre yra žmogaus santykis su kitu, sąžinės, atsakomybės ir atjautos temos. Novelėje „Lazda“ pagrindinis veikėjas tėvas pasakoja savo vaikams, kaip dvaro prievaizdas Dumbrauckas baudžiavos laikais – jaunystėje – jį žiauriai sumušė. Tėvas buvo primuštas, nes pono dobilais pašėrė pavargusius savo jaučius. Prievaizdas Dumbrauckas nutarė baudžiauninką pamokyti, jog nevalia imti to, kas priklauso ponui. Tėvas šią istoriją pasakoja jau suaugusiems savo vaikams. Tėvui Dumbraucko padovanotoji lazda yra tarsi simbolis, šeimos relikvija, priminimas, jog vieną kartą padaryta klaida yra pamoka visam likusiam gyvenimui. O iš tos klaidos ne tik pats mokaisi, bet ir kitiems primeni, kaip reikia deramai elgtis. Be to, vaikai puikiai prisimena Dumbraucką, nes jis kurį laiką gyveno jų namuose. Tėvas nejautė jokios neapykantos ir...
Šį darbą sudaro 1384 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!