Analizės

J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste

9.4   (3 atsiliepimai)
J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste 1 puslapis
J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste 2 puslapis
J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste 3 puslapis
J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste 4 puslapis
J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste 5 puslapis
J. Biliūno "Kliudžiau", J. Apučio "Šūvis po Marazyno ąžuolu", A. Ramono "Bitė" lyrinės novelės kontekste 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lyginant šias lyrines noveles, galima atrasti nemažai panašumų, tačiau yra ir skirtumų. Pirmiausiai, žinoma, reikia pasakyti, kad šiose visose novelėse atkreipiamas ypatingas dėmesys į gyvūną – žemesnę už žmogų būtybę, tačiau gyvą, patiriančią jausmus. J. Biliūno novelėje „Kliudžiau“ pasakojama apie katytę, J. Aputis novelėje „Šūvis po Marazyno ąžuolu“ rašo apie seną kalę, perfrazuodamas „Brisiaus galo“ istoriją, o A. Ramonas aprašo apie bitę – ypatingai gerbiamą vabzdį, išskiriamą iš kitų.
J. Aputis yra J. Biliūno psichologinės prozos pasekėjas. Jis pratęsia Biliūno rašymo tradiciją, mokosi iš jo. Lyginant su Biliūnu, Apučio novelės, rodos, irgi paprasto siužeto, tačiau talpina daugiau prasmių, kurias tekste galima įžiūrėti. Tą patį psichologizmą galima įžiūrėti ir A. Ramono novelėje.
Novelėse yra svarbūs pasakotojai, jie yra skirtingi. J. Biliūno pasakotojas kalba pirmuoju asmeniu, jis nėra pašalinis stebėtojas, bet pagrindinis veikėjas. Per pasakotoją pats autorius išreiškia savo poziciją, humanistines pažiūras. Visa novelė ir yra pasakotojo monologas, tačiau įtaigai, autoriaus tikslui pasiekti to visiškai pakanka. Pasakotojas analizuoja savo poelgį, emocingai reaguoja, suprasdamas savo kaltę. Patirtas sąžinės graužimas jį lydi visą gyvenimą: „aš jį ir ligi šiolei dar tebenešioju savo krūtinėje...“
Pasakotojo pozicija J. Apučio novelėje yra sudėtingesnė. Pasakojama jaučiant glaudų ryšį su skaitytoju, su juo tarsi palaikomas dialogas: „Jei žiūrėsime priešais..“, „Įsimurkdykit tą tėvuką...“, „Išsibalzamuokit gyvą...“ ir kt.
Vėliau novelėje atsiranda autorius, kaip pašalinis stebėtojas, nesantis įvykių centre. Apie jį kalbama trečiuoju asmeniu, kas nėra įprasta, tarsi jis būtų šalutinis veikėjas. Vis dėlto, novelės pabaigoje pasakotojas su autoriumi tarsi susitapatina ir kreipiasi į skaitytojus: „Kodėl žiūrėjome...?“ „Kodėl nebandėme...?“ „Kodėl paliekame...?“ Skaitytojui užduodami tik klausimai, tačiau aiškiai jaučiamas paties autoriaus požiūris į aprašytus dalykus. Autoriaus rodymasis novelėje, jo neslėpimas dar labiau pabrėžia lyrinį pasakojimą, tai svarbi jo ypatybė.
Antano Ramono novelėje pasakotojas kalba trečiuoju asmeniu. Jis vaizdžiu pasakojimu aprašo bitės gyvenimą ir žūtį, žodžiais neišsakydamas savo požiūrio novelės pabaigoje, palikdamas skaitytojams patiems tai apmąstyti. Žinoma, autoriaus pozicija...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1293 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1293 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 6 psl., (1293 ž.)
  • Word failas 44 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt