Šperos

Teritorijų planavimo teorija

10   (1 atsiliepimai)
Teritorijų planavimo teorija 1 puslapis
Teritorijų planavimo teorija 2 puslapis
Teritorijų planavimo teorija 3 puslapis
Teritorijų planavimo teorija 4 puslapis
Teritorijų planavimo teorija 5 puslapis
Teritorijų planavimo teorija 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

A-1. Miesto sąvoka,kriterijai.
Miestas - didelė gyvenamoji vietovė, administracijos, prekybos, pramonės ir kultūros centras. Miestas ar savivaldybė visais laikais buvo puiki vieta susirinkti, tai vieta, kur vyksta bendruomenės gyvenimas. Miestuose sutelkti gausūs ištekliai bei valdžia.
Pastaruoju metu miestas ar didmiestis vis dažniau tapatinamas su savivaldybe kaip autonominiu teritoriniu vienetu, sudarytu iš tam tikrus interesus puoselėjančių gyventojų, apgyvendintu centru su organizuota statyba, visuomeninėmis paslaugomis ir savo administracija.
Gyvenamosios erdvės apstatymo tankis,aukštis,gyvenamųjų namų tipai.
Šių kriterijų visuma apibūdina miestą - gyvenamąją vietovę, kurios gyventojai dirba įvairiose srityse, tačiau dauguma nežemės ir miškų ūkiuose bei žvejyboje; gyvenamoji vietovė yra politinis, organizacinis, kultūros, paslaugų ir kitoks jį supančios teritorijos centras; gyvenamojoje vietovėje vyrauja antropogeninė aplinka(dirbtinė), naudojama daug intensyviau negu gretimos jam erdvės.
Netradicinis miesto identifikavimo kriterijus - Jungtinių Tautų statistikos tarnybos rekomenduota sąvoka-gyventojų aglomeracija,apibrėžianti miesto vietoves gyventojų surašymuose.
A-2. Kaimo sąvoka,kriterijai.
Kaimas –tai vietovė,kurioje žmonės pagrinde susiję užimtumu žemdirbystės, žuvininkystės, medžioklės sektoriuje. Riba tarp kaimo ir miesto yra plaukiojanti, susitarimo ir užimtumo atžvilgiu. Kitas iš kaimo kriterijų - žymiai mažesnis gyventojų skaičius,nei mieste.
A-3. Miestas kaip sistema
Miesto kaip sistemos pripažinimą lėmė mokslo pažanga ir miestų planavimo bei jų valdymo krizė, tikint, kad šią krizę ir sunkumus padės išspręsti sisteminis požiūris ir matematiniai metodai. Miesto sistemą sudaro tokia visuma:
1)Elementai: bendruomenė; socialinė, ekonominė ir techninės sistemos; miesto dalys, identifikuojamos kaip skirtingų funkcijų zonos, rajonai, kompleksai ar kt.teritoriniai vienetai.
2)Ryšiai (santykiai, priklausomybės, įtakos): dažniausiai pasireiškia kaip žmonių, transporto priemonių, informacijos, finansų srautai tarp miesto vidaus elementų ir miesto išorės.
3)Aplinka: natūrali ir antropogeninė (gamtinė ir dirbtinė) vidaus aplinka, kurioje vyksta dauguma miesto procesų, bei miesto išorė, be kurios miesto gyvavimas iš esmės neįmanomas. Natūrali ir antropogeninė vidaus ir išorės aplinka daro įtaką ryšiams ir elementams.
Miesto sistemos pripažinimas reiškia, kad:
a) Ne bet kokia visuma, o tik turinti visus būtinus požymius gali būti vadinama sistema;
b) Bet kurio miesto elemento pasikeitimas lemia kitų elementų ir jų ryšių bei ryšių su...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 10517 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (10517 ž.)
Darbo duomenys
  • Žemių ūkio špera
  • 6 psl., (10517 ž.)
  • Word failas 280 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt