Konspektai

Teritorijų planavimo medžiaga

10   (1 atsiliepimai)
Teritorijų planavimo medžiaga 1 puslapis
Teritorijų planavimo medžiaga 2 puslapis
Teritorijų planavimo medžiaga 3 puslapis
Teritorijų planavimo medžiaga 4 puslapis
Teritorijų planavimo medžiaga 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teritorijų planavimo objektas yra žmogų supanti gamtinė ir jo sukurta socialinė aplinka. Gamtinė aplinka – žemė, vanduo, oras,augmenija, gyvūnija, negyvoji gamta. Šiuos savaime susiformavusius objektus žmogus keitė, veikdamas kraštovaizdį, kurdamas kultūros paveldo objektus. Socialinė aplinka – tai urbanistiniai dariniai, infrastruktūra, politiniai dariniai, kultūra informacija, technologijos.
Lietuvos teritorijų planavimo pagrindinis dokumentas – Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymas, priimtas 1995 m. gruodžio 12 d.; naujai redaguotas 2004 m. sausio 15 d. Šis įstatymas reglamentuoja Lietuvos Respublikos teritorijų planavimą, fi zinių, juridinių asmenų, valstybės ir savivaldybių institucijų teises ir pareigas šiame procese; jame nustatyta tvarka, kaip ir kuriais atvejais rengiami bendrieji, specialieji ir detalieji planai, tarp jų – žemėtvarkos projektai ir schemos.
Teritorijų planavimas – tai nustatyta procedūra teritorijos vystymo bendrajai erdvinei koncepcijai, žemės naudojimo prioritetams, aplinkosaugos, paminklosaugos ir kitoms sąlygoms nustatyti, žemės, miško ir vandens naudmenų, gyvenamųjų vietovių, gamybos bei infrastruktūros sistemai formuoti, gyventojų užimtumui reguliuoti, fi zinių ir juridinių asmenų veiklos plėtojimo teisėms nustatyti.
Kraštotvarka – teritorijų planavimo priemonėmis įgyvendinamas žmonių veiklos erdvinis organizavimas ir aplinkos tvarkymas, siekiant suderinti teritorijos naudojimo socialinius, ekonominius ir ekologinius interesus bei kurti harmoningą kultūrinį kraštovaizdį.
kraštovaizdis – žemės paviršiaus gamtinių ir antropogeninių komponentų, susijusių medžiaginiais, energiniais ir informaciniais ryšiais, teritorinis junginys. Kraštovaizdis skirstomas įgamtinį, kaimiškąjį, miestiškąjį ir kultūrinį.
Kraštovaizdžio formavimas – kraštovaizdžio politikos krypčių įgyvendinimo veiksmai, siekiantys išsaugoti, tobulinti, atkurti arba kurti kraštovaizdį ir apimantys kraštovaizdžio apsaugos, tvarkymo, naudojimo ir planavimo priemones.
Kraštovaizdžio planavimas– strateginiais ir teritorijų planavimo dokumentais išreikšti ir patvirtinti į ateitį orientuoti veiksmai, kuriais siekiama išsaugoti, tobulinti, atkurti arba kurti kraštovaizdį.
Teritorijų planavimo dokumentai – tai bendrieji,specialieji ir detalieji planai, kuriuose raštu ir grafi škai pateikti sprendiniai dėl teritorijų, žemės sklypų ar jų grupių tvarkymo, naudojimo ir apsaugos bei teritorijos vystymo reikmių ir sąlygų.
Teritorijų planavimo dokumento sprendinys – raštu arba grafi škai išreikštas teritorijų planavimo uždavinių sprendimo rezultatas, nusakantis vystymo kryptis, erdvinio organizavimo nuostatas, žemės sklypų arba jų grupių,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4317 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (4317 ž.)
Darbo duomenys
  • Žemių ūkio konspektas
  • 5 psl., (4317 ž.)
  • Word failas 125 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt