Konspektai

Kraštotvarkos teorija

10   (1 atsiliepimai)
Kraštotvarkos teorija 1 puslapis
Kraštotvarkos teorija 2 puslapis
Kraštotvarkos teorija 3 puslapis
Kraštotvarkos teorija 4 puslapis
Kraštotvarkos teorija 5 puslapis
Kraštotvarkos teorija 6 puslapis
Kraštotvarkos teorija 7 puslapis
Kraštotvarkos teorija 8 puslapis
Kraštotvarkos teorija 9 puslapis
Kraštotvarkos teorija 10 puslapis
Kraštotvarkos teorija 11 puslapis
Kraštotvarkos teorija 12 puslapis
Kraštotvarkos teorija 13 puslapis
Kraštotvarkos teorija 14 puslapis
Kraštotvarkos teorija 15 puslapis
Kraštotvarkos teorija 16 puslapis
Kraštotvarkos teorija 17 puslapis
Kraštotvarkos teorija 18 puslapis
Kraštotvarkos teorija 19 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Kraštotvarkos samprata. Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo ryšys. Kraštotvarkos tikslas ir uždaviniai. Pati kraštotvarka priskiriama inžinerinės veiklos sferai, apimančiai materialios aplinkos, jo reiškinių bei objektų keitimą, pertvarkymą ir naujų kūrimą. Ji yra gamtinės ir visuomeninės inžinerijos rūšis, kryptingai jungianti įvairias mokslo šakas. Kraštotvarkos kryptys: 1) ekonominio determinizmo (technokratinė); 2) gamtinio determinizmo (ekologinė); 3) modernioji – ieškoma kompromiso tarp ekonominio ir gamtinio determinizmo krypčių (teritorinio planavimo ekologizavimo ir humanizavimo, t. y. kad žmogui būtų gerai ir, kad gamta nebūtų paveikta daugiau nei yra jos ribinės atsistatymo ribos). Kraštotvarkos tendencijos: didėja ir ateityje didės rekreacinių teritorijų reikšmė; didėja ir ateityje didės saugomų teritorijų reikšmė; vizualinio kraštovaizdžio užterštumo mažinimas. Kraštotvarkos pagrindiniai principai: 1) kraštovaizdžio elementų funkcionalumo principas; 2) gamtinės kraštovaizdžio adaptacijos principas; 3) tradicinio etnografiškumo principas; administracinio padalijimo principas. Kraštotvarka – teritorijų planavimo priemonėmis įgyvendinamas žmonių veiklos erdvinis organizavimas ir aplinkos tvarkymas, siekiant suderinti teritorijos naudojimo socialinius, ekonominius ir ekologinius interesus, bei kurti harmoningą kultūrinį kraštovaizdį. 1970 m. „Giriose“ I kartą miškininko A. Končiaus paminėtas „Kraštotvarkos“ terminas. Kraštotvarka turi ryšį su visuomeninių mokslų, meno, gamtos, ekonomine, architektūros, geologijos, kraštovaizdžio ekologijos sritimis. Kraštotvarkos mechanizmas: 1) politika (iškeliami ilgalaikiai tikslai); 2) strategija (kryptys, būdai, kaip pasiekti ilgalaikius tikslus; 3) programos – veiksmų planas; 4) projektai (unikalūs konkrečiam teritoriniam vienetui, negalima pritaikyti kelioms vietovėms). Tikslas – siekti darnaus vystymosi. Kraštotvarkos tikslas – subalansuoti šalies socialinę – ekonominę – ekologinę raidą: 1) nustatant racionalius gamtos ir visuomenės santykius; 2) suformuojant optimalią gyvenamąją, darbo ir poilsio aplinką (sukuriant optimalias antropoekosistemas); 3) parengiant teritorijos apgyvendinimo ir naudojimo bei apsaugos modelius. Kraštotvarkos uždaviniai: 1) formuoti gyvenamąją vietovių bei infrastruktūros vystymosi politiką; 2) racionaliai naudoti bei atkurti gamtinius išteklius; 3) išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo vertybes; 4) palaikyti kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą; 5) suderinti fizinių ir juridinių asmenų ir visuomenės interesus, taip pat savivaldybių ir valstybės interesus naudojant teritoriją ir plėtojant joje veiklą;...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 21015 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
19 psl., (21015 ž.)
Darbo duomenys
  • Žemių ūkio konspektas
  • 19 psl., (21015 ž.)
  • Word failas 450 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt