Šperos

Melioracijos teorija

9.6   (3 atsiliepimai)
Melioracijos teorija 1 puslapis
Melioracijos teorija 2 puslapis
Melioracijos teorija 3 puslapis
Melioracijos teorija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

MELIORACIJA lot.kalb. Melioratio – gerinimas, - Tai nepalankių gamtinių sąlygų gerinimo būdų bei priemonių visuma, t.y.: nepalankių gamtinių sąlygų gerinimas žmonių reikmėms.
Melioracijos objektas:-viršutinis Žemės plutos sluoksnis, kuriame yra vandens, oro, floros bei faunos. Dažniausiai tai dirvožemis, kai kada ir gilesni grunto sluoksniai. -Tai landšaftas (kraštovaizdis), kaip sudėtinga dinaminė erdvinė sistema, susidedanti iš litosferos, hidrosferos, troposferos, biosferos ir antroposferos komponentų, tarpusavyje susijusių geosisteminiais medžiagų ir energijos apykaitos ryšiais.
Melioracijos tikslas: 1Žmogaus poreikių tenkinimas, darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimas; 2 Gerinti žemės ūkio kultūrų auginimo sąlygas bei didinti dirvožemio derlingumą.
APLINKOSAUGINĖ: 1ŽEMĖS ŪKIO a) Priešerozinė (Armens ir pelkių išsaugojimas, agrotechninės,hidrotechninės, fitotechninės ir kt.) b) Biosferos, hidrosferos ir atmosferos apsaugos (Organizacinės,biologinės, hidrotechninės, sanitarinės ir kt.) c)Renatūralizavimo (Fitotechninės, hidrotechninės ir kt.) 2.SPECIALIOJI a) Priešnuošliaužinė Priešerozinė (Šlaitų tvirtinimas, terasavimas, armens išsaugojimas ir kt.); b) Biosferos, hidrosferos ir atmosferos apsaugos (Organizacinės, biologinės,hidrotechninės, sanitarinės ir kt.) c) Renatūralizavimo (Fitotechninės, hidrotechninės ir kt. ).
Hidrotechninė melioracija: - tai hidrotechninių įrenginių kompleksas vandens režimui reguliuoti dirvožemyje ar grunte.
Kultūrtechninė melioracija- Tai visuma žemės paviršiaus ir dirvožemio gerinimo priemonių, sudarančių galimybę naudoti melioruotas ir ligi šiol nenaudotas žemes.
Klimatinė melioracija- Tai visuma klimato reguliavimo priemonių, daugiausia veikiančių apatinio atmosferos sluoksnio (troposferos) radiacinį, šiluminį ir vandens režimus tvarkomų teritorijų gamtinėms sąlygoms pagerinti.
Aplinkosauginė melioracija tai visuma natūralios aplinkos apsaugos preimonių, saugojančių melioruojamų plotų pagrindinių landšafto komponentų: Dirvožemio, Vandens, Oro, Augalijos, Gyvūnijos gamtinę pusiausvyrą.
AGROTECHNINĖ MELIORACIJA, arba agromelioracija, - tai dažniausiai visuma trumpalaikių agrotechninių priemonių, reguliuojančių vandens režimą žemės paviršiuje ir armenyje. Norint gauti didesnį ūkinį efektą dažniausiai taikoma iš karto kelių rūšių melioracija.: hidrotechninė, kultūrtechninė ir aplinkosauginė
Gamtinės sąlygos Lietuvoje Klimatas, dirvožemiai, hidrografinis tinklas, reljefas ir augalija – svarbiausios gamtinės geomorfologinio rajono sąlygos ne visada palankos žemės ūkiui. Tokius plotus reikia melioruoti. Vidutiniškai per metus iškrinta 661,5 mm kritulių, tačiau jų pasiskirstymas teritorijoje kinta nuo 500 iki 900 mm.
Melioracijos raida: Viena seniausių žmogaus veiklos sričių: 1Drėkinimas - 5-3 tūkst.p.m.e....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4188 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (4188 ž.)
Darbo duomenys
  • Žemių ūkio špera
  • 4 psl., (4188 ž.)
  • Word failas 187 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt