Bendrosios sistemų teorijos idėjos (L. Bertalanfi).
Pradžioje terminas “sistema“ buvo naudojamas nagrinėjant struktūrų klausimus, org-zacija kaip visuma sistemiškai nagrinėjama nebuvo. Biologas L.Bertalanfi tyrinėdamas gyvąją gamtą nustatė dėsningumus, kurie vyksta ir negyvuosiuose objektuose. 1937 m. jis suformulavo bendrosios sistemų teorijos idėją. Toliau plėtoti šią teoriją sutrukdė karas ir prie jos sugrįžta po karo.
5 dešimt. antroje pusėje Bertalanfi drauge su kitais (A.Rappoportu, K.Bouldingu) galutinai suformulavo ir išdėstė bendrosios sistemų teorijos filosofinius, metodologinius, taikomuosius pagrindus. Šie mokslininkai suformulavo sisteminio objekto apibūdinimą, pagr. savybes, pagr. charakteristikas. Buvo pateikta eilė klasifikavimo požiūrių ir išdėstyta analizės metodologija.
Sistema – tai t.tikrais ryšiais ir t.tikru būdu sutvarkytų komponentų (objektų, elementų, procesų, reiškinių ir pan.) visuma su jai būdingomis savybėmis, kurių neturi ją sudarantys komponentai.
Sudėtingiausi žmogaus santykiai yra su operacinėmis sistemomis, nes jis jas ne tik sukuria, bet ir garantuoja jų funkcionavimą. Operacinės sistemos labai įvairios: tai ir gamybos ir paslaugų tiekimo ir administracinės sistemos ir pan. Kiekvienas daiktas pasižymi t.tikromis išskirtinėmis ypatybėmis, tai būdinga ir sistemoms.
• Sistema sukuria naują kokybę, jeigu jos elementai sujungti atitinkamais ryšiais ir patikimai funkcionuoja.
• Priimtiniausia sistema, kai funkcionuoja mažiausia patikimų elementų
• Efektyviausia ta sistema, kurios visi elementai veikia siekdami tikslo
Antroji sistemų ypatybė – sistemų hierarchija (kalbama apie operacines sistemas) Išanalizavus šią ypatybę galima daryti tokias išvadas:
• Yra ne tik sistemų, bet ir funkcijų hierarchija;
• Sistemų, esančių skirtingose hierarchinėse pakopose, f-kcijos iš esmės g.b. skirtingos;
• Hierarchinę funkciją gali atlikti atitinkamos pakopos sistema;
• Sistemų hierarchijoje visai nereikalinga pakopa, kuri nesukuria naujos kokybės.
Viskas turi formą, ir turinį. Operacinių sistemų turinys yra jos f-kcija, o forma – jos struktūra.
Trečioji sistemos ypatybė – jos struktūra. Operacinių sistemų struktūros skiriasi nuo kitų sistemų struktūros. Kiekvienoje sudėtingoje sistemoje jos elementai atsižvelgiant į sistemai keliamus tikslus pagal įv. požymius skirstomi į grupes, posistemius. Sistemos elementų grupė, pasižyminti glaudžiais ryšiais ir skirta atlikti tai pačiai f-kcijai, vadinama sistemos posistemiu. Vieni elementai numato kokio...
Šį darbą sudaro 71210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!