Teisė užima vieną iš svarbiausių vietų visoje mokslo sistemoje. Teisės mokslo glaudus ryšys su kitomis disciplinomis sąlygoja jų kompleksinį pobūdį. Teisės mokslas tradiciškai skirstomas pagal teisės šakas (baudžiamosios, civilinės, konstitucinės ir pan. teisės mokslai).
Šiuolaikinis teisės mokslas tyrinėja ne tik atskirų šalių teisės problemas, bet ir analizuoja tokį fenomeną kaip Europos teisė. Pastaruoju metu, vykstant sudėtingiems rinkos santykių kūrimosi ir vystymosi procesams, labai svarbu juridiškai įtvirtinti naujas realijas, tarp jų ir teisinį išsilavinimą. Visuomenei reikia išprususių ir profesionalių teisininkų, sugebančių patenkinti šiuolaikinius jos poreikius. Šiuolaikiniai teisės tyrimai Lietuvoje tampa vis labiau lyginamojo, specializuoto pobūdžio, atsižvelgiant į įvairias socialines-ekonomines visuomenės problemas.
Vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, rengusi teisininkus, tuomet buvo Vilniaus universitetas, kuriame, prasidėjus okupacijai, įvykdyti ženklūs pakeitimai. Pirmiausia Lietuvos TSR Liaudies komisarų taryba suspendavo Vilniaus universiteto Teisių fakulteto veiklą. Nebeeinančiais pareigų paskelbtas visas jo mokslo personalas. Buvusio fakulteto pagrindu 1940m. Rugsėjo 3 dieną Lietuvos TSR LKT nutarimu „leista pradėti veikti“ naujam Teisės mokslų (dabar jau atskirtam nuo ekonomikos mokslų) fakultetui. Fakulteto dekanu paskirtas Vaclovas Biržiška.
Fakultete sudarytos aštuonios katedros (kabinetai) – Bendrojo teisės ir valstybės mokslo, Teisės ir valstybės istorijos, Civilinės teisės ir proceso, Darbo teisės, Baudžiamosios teisės ir proceso, Valstybinės teisės, Tarptautinės teisės, Administracinės teisės (ji netrukus pavadinta Administracinės ir ūkinės teisės katedra) bei Teismo medicinos. Kiek vėliau buvo sudaryta dar devinta-Teismų santvarkos-katedra.
Iš naujo imtas komplektuoti ir studentų kontingentas. Speciali priėmimo komisija 1940m. rudenį į Teisės fakultetą atrinko 204 studentus.
Mokymo planus 1940-1941 mokslo metams pagal dar Vytauto Didžiojo universitete galiojusią tvarką nustatė fakulteto taryba. Iš planų pašalintos bažnytinė teisė, teisės filosofijos istorija, disciplinos, skirtos Lietuvos nacionalinei teisei; atsirado naujų, skirtų sovietinės teisės šakoms disciplinų, įvestos marksizmo-leninizmo studijos.
Okupacija ir tolesni pertvarkymai, stumiantys Lietuvą sovietizacijos link, labai paveikė Vilniaus universiteto akademinę bendruomenę, kurioje net ir tarp studentų buvo sveikinusių šias politines permainas.
Švietimo ministerijoje įvykęs pasitarimas su Vilniaus ir Kauno universitetų rektoriais, kur abiem rektoriams buvo...
Šį darbą sudaro 2229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!