Darbas parašytas iš Konstitucinės teisės. Darbas apie aborto legalumą Lietuvoje ir užsienyje. Tinka tiek teisės krypčiai tiek sociologijai.
Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas. (19str.), žmogaus laisvė neliečiama (20str.), žmogaus asmuo neliečiamas, jo orumą gina įstatymai (21str.). Visa tai parašyta juoda ant balto, mes turime laikytis šių įstatymų, mes džiaugiamės turėdami privilegijas, bet vis dėlto dažnai nusižengiama įstatymams, to pasekoje tenka bilinėtis teismuose, įrodinėti savo tiesas ir pan. Taip, mes turime žodžio laisvę, mes kovojame už vietą po saule.
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę (38str.) tai taip pat yra skelbiama Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir yra dar vienas pagirtinas mūsų valstybės aspektas, juk jaunimas yra mūsų ateitis, valstybė privalo globoti šeimą, kuri “augina ateities žmogų”. Būtent dabar ir galime pradėti nagrinėti šio referato problematiką t.y abortą. Ar kas nors mūsų valstybėje ar svetur gina užsimezgusią gyvybę? Iki šiol daugelyje valstybių yra nesutariama ar abortus drausti, ar leisti pačioms moterims nuspręsti dėl jų kūne užsimezgusios gyvybės išlikimo. Lietuvos Respublikos įstatymai leidžia legalią aborto atlikimo procedūrą, bet tuo pačiu metu numato ir nusikalstamą veiką – neteisėtą abortą – kaip veiką , pavojinga žmogaus gyvybei ir sveikatai.
Tad šio darbo tikslas yra išnagrinėti požiūrį į abortą, jo baudžiamumą Lietuvos valstybėje ir svetur. Darbo objektas - Lietuvos Respublikos bei kitų valstybių baudžiamieji ir kiti įstatymai, užsienio teismų praktika nagrinėjant ir aiškinant neteisėto aborto sudėtį.
Abortai visais laikais buvo aktuali problema tiek Lietuvoje tiek užsienio valstybėse, tačiau apie neteisėtų abortų operacijas retai kada išdrįstama prabilti. Nors daug žmonių diskutuoja apie tai, ar reikėtų Lietuvoje ir toliau leisti vykdyti legalias aborto operacijas, ar jas uždrausti, tačiau galima taip pat pastebėti tokią tendenciją, kad neteisėtų abortų atvejų yra užfiksuojama labai mažai, lyg tokios operacijos Lietuvoje visai nevyktų. Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenimis per 2004 metus buvo užregistruoti tik 2 aborto atvejai, per 2005 taip pat tik 21. Lietuvos teismuose buvo nagrinėjama tik viena...
Šį darbą sudaro 3474 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!