Išvados - 16 -
Literatūros sąrašas: - 17 -
Įvadas
Technologijos yra kintantis ir tobulėjantis žmonijos pagrindas, be kurio nebūtų susiformavusi aukšta žmonių kultūra ir mokslas, išskyrę juos iš kitų gyvūnų. Nuo seniausių laikų iki dabarties, žmonių sukurta technika ir technologijos patobulėjo kelis tūkstančius kartų - buvo amžiai, kai žmogus stengėsi tik išgyventi, primityviais ginklais gindamasis nuo laukinių žvėrių ir neorganizuotai ieškodamas maisto. Vėlesniais laikais žmonės evoliucionavo - padidėjo jų smegenys, taigi ir protingumas bei sumanumas - jie išrado efektyvesnius apsigynimo būdus, ėmė verstis žemdirbyste, prisijaukino kitus gyvūnus - pirmuosius naminius gyvulius - susikūrė sau pastogę, atrado amatus. Apie 4000 metų pr. m. e. Tigro ir Eufrato tarpupyje bei Nilo žemupyje atsirado pirmųjų žmonių civilizacijų užuomazgos - jos atstovai sukūrė pamatus kultūrai ir daugiapradėms technologijoms, gyveno patogiai ir tenkino visus savo poreikius.
Tobulėjant žmogaus protui, vystėsi ir technologijos - laikui bėgant, vienos būdavo užmirštamos, tačiau atsirasdavo naujos. Po pramoninio perversmo buvo išrasta daugybė naujų technologijų, sukurta moderniausia technika - visa tai labai pagerino valstybių ekonomiką, tačiau prasidėjus žaliavų paieškoms, jos ėmė tarpusavyje konfliktuoti ir pažangias technologijas imta naudoti karinėje pramonėje - buvo kuriama karo technika, vėliau - masinio naikinimo ginklai. Tik dvidešimt pirmojo amžiaus pradžioje žmonija praktiškai sugrįžo prie vadinamųjų „taikių“ technologijų kūrimo.
Technologijų susiliejimas su žmogumi
Technologijoms įsitvirtinus žmogaus kasdieninėje veikloje įvyko labai įdomus dalykas: buvo pastebėta, kad kuo žmogus labiau domisi ir naudoja tam tikros paskirties technologiją, tuo labiau ji tampa nereikšminga ir nepastebima. Šis efektas yra labai akivaizdus, kai mes sprendžiame ar technologijos žmonėms suteikia galią atlikti bet kokius veiksmus, kurie šiaip būtų sunkiai ar net visiškai neįmanomi atlikti, pavyzdžiui, telefonas: mes paskambiname draugui, vėliau teigiame, kad kalbėjomės su draugu, visai nepaminėdami, kad kalbėjomės per atstumą, naudodami telefoną. Taigi, kuo didesnė technologijos integracija į kasdieninius dalykus, tuo labiau ta technologija tampa nepastebima kasdieniniame gyvenime. Rašymas daugiau jau net nelaikomas technologija, tik paskutinės rašymo...
Šį darbą sudaro 4465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!