Daugelį dešimtmečių daugelyje pasaulio šalių buvo stengiamasi kiek įmanoma sparčiau pakelti ekonominį šalies lygį siejamą su gyventojų gerove, beatodairiškai didinant energetinių išteklių suvartojimą ir gamybą, neatsižvelgiant į aplinkos taršą ir kitus neigiamus poveikius gamtai. Tik prieš keletą dešimtmečių, kai pradėjo ryškėti neribojamo energetinių išteklių vartojimo padarinių grėsmė, pradėta mąstyti ir galvoti apie naujos ekonomikos vystymo strategijas ir galimybes, jau atsisakant labai spartaus ekonomikos augimo ir apribojant gyventojų pastangas gauti maksimaliai daug gėrybių. 2005m įvairius pasaulio regionus sukrėtusios stichinės nelaimės ir galingi uraganai dar labiau sustiprino nerimą dėl nuodingų, aplinką teršiančių medžiagų kiekio išmetamo į orą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio.
• Riboti lėtai atsinaujinančių energijos išteklių, pvz.biokuro, naudojimą taip, kad jų naudojimo tempai neviršytų atsinaujinimo tempu.
• Riboti su energijos naudojimu susijusius pavojų ir riziką žmogaus gyvybei taip, kad šis pavojus ir rizika būtų nedidesni nei natūralus.
Šiame darbe analizuojamas dviejų šalių energetikos sektorių palyginimas: Lietuvos ir Vengrijos. Iš pradžių pateikiamas abiejų nagrinėjamų šalių trumpas aprašymas geografiniu, demografiniu, energetiniu požiūriu, atsižvelgiant į šalių ekonominius, socialinius rodiklius, įvertinant juos.
Kitoje darbo dalyje pateikiamas Lietuvos ir Vengrijos enegetikos sektoriaus aprašymas, atkreipiant dėmesį į tai, kokie ištekliai kiekvienoje šalyje naudojami, kuri išteklių kiekio dalis eksportuojama iš šalies bei importuojama, taip pat apibūdinama energijos gamybos šaltiniai (katilinė, elektrinė ir pan.).Be šių jau išvardintų punktų, šioje darbo dalyje aprašomi ir galutiniai energijos vartotojai: apibūdinama pagrindiniai energijos sektoriai, jų suvartojimas, aplinkos tarša. Toliau darbe atliekama kiekvienos šalies energijos analizė: pateikiami pirminės ir galutinės energijos balansai atskiruose sektoriuose, įvertinant dominuojančius išteklius.Be to, darbe išnagrinėjami Lietuvos ir Vengrijos rodikliai, apibūdinantys energijos vartojimo intensyvumą, efektyvumą bei energetinę priklausomybę. Priešpaskutinėje darbo dalyje atskleidžiamas šalių balansų ir rodiklių palyginimas ir galų gale pateikiamos išvados.
ŠALIŲ APIBŪDINIMAS
LIETUVA
Lietuva- valstybė pačiame geografinės Europos viduryje, Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje ir Vakarų Europos rytiniame pakraštyje.
Šalies valstybinė kalba- lietuvių, sostinė Vilnius. Pagrindiniai valstybės vadovai: prezidentas-Valdas Adamkus, premjeras- Gediminas Kirkilas. Šalies užimamas...
Šį darbą sudaro 4229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!