Atliko:MUV-4gr.stud.
1. Užduotis
Parašyti referatą, kuriame būtų palygintas dviejų šalių – Lietuvos ir Liuksemburgo– energetinis efektyvumas, pagrindiniai energiniai rodikliai, taip pat pateikta išsami pirminės energijos,galutinės energijos balansų analizė.Pateikti kiekvienos šalies energetinius rodiklius, juos palyginti. Parašyti pateiktų duomenų analizės išvadas.
2. Įvadas
Energetika (iš lotynų k.: energia arba graikų k.: Ενεργεια), arba energijos politika – tai valstybės ekonominės veiklos sritis, apimanti visus energetikos sektorius, susijusius su energijos ištekliais ir įvairių energijos rūšių gamyba, energetikos sistemų objektų ir įrenginių eksploatavimu. Tai elektros energetika, hidroenergetika, branduolinė energetika, šiluminė energetika, centralizuotas šilumos tiekimas, bei įmonių ir įrenginių, skirtų įvairių energijos išteklių gavybai, gamybai, transformavimui, perdavimui, skirstymui ir vartojimui visuma. Apibūdinant elektros energetinę sistemą kaip valdymo objektą reikia pažymėti, kad ji yra labai sudėtinga. Ją sudaro daug sudėtingų ir didelėje teritorijoje išdėstytų sudedamųjų dalių - įvairių elektros stočių ir pastočių, tarpusavyje sujungtų elektros perdavimo linijomis. Šiuolaikinės elektros energetikos sistemos yra elektros perdavimo linijomis sujungiamos tarpusavyje į vadinamąsias jungtines energetikos sistemas. Kadangi elektros energetika yra labai svarbi visam šalies ūkiui, jos plėtojimu būtina itin rūpintis. Ji turi būti plėtojama aplenkiant kitas ūkio šakas, kad netaptų tų ūkio šakų pažangos stabdžiu. Reikia turėti galvoje tai, kad elektros stočių, pastočių ir elektros perdavimo linijų statyba trunka ilgai ir jai reikia didelių investicijų. Pasaulio energetikos sistemų raidoje yra ryškūs integracijos procesai. Pirmajame XX a. ketvirtyje pradėjo kurtis energetikos sistemos, o nuo antrojo ketvirčio pabaigos energetikos sistemos ėmė jungtis į susivienijimus arba jungtines energetikos sistemas (JES). Susivienijusios energetikos sistemos yra veiksmingesnės, nes efektyviau gali dirbti elektrinės, galima veiksmingesnė energetikos sistemų savitarpio pagalba avarijų bei sutrikimų metu, lengviau sprendžiamos ekologijos problemos. Elektros energetikos sistemų susivienijimuose išryškėja ir kai kurie trūkumai: avarijų pasekmės kai kada būna sunkesnės, atsiranda sudėtingesnių valdymo problemų.
Lietuvos energetikos sektorius pagal savo svarbą, darbuotojų skaičių (apie 14 proc. pramonės darbuotojų), bendrąją ilgalaikio energetikos įmonių turto vertę (apie 25 proc. viso šalies įmonių turto)...
Šį darbą sudaro 2961 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!