Lietuva,Islandija,Šveicarija.
Puikiai suprantame, kad visos šiuolaikinės civilizacijos gėrybės - prekių įvairovė ir gausa, modernios transporto priemonės, kosminiai skrydžiai, galimybė daugeliui žmonių užsiimti mokslu, kultūrine veikla, senatvės aprūpinimas ir t.t. - yra didelio dirbtinės energijos kiekio, kurį dabar gamina ir vartoja žmonija, pasekmė. Mes gyvename ne Saulės energijos dėka, kaip augalai ir gyvūnai, o vartojame tas angliavandenilių - naftos, dujų, anglių, degiųjų skalūnų - atsargas, kurias sukaupė biosfera per šimtus milijonų metų. Nesivaržydami eikvojame neatsinaujinančius energijos šaltinius ir visų mūsų likimas priklauso nuo vamzdžio, kuriuo šie ištekliai patenka iš žemės gelmių į paviršių ir pasiekia mus. Ir jeigu rytoj iš šio vamzdžio niekas nebesilies, jeigu dujų ir naftos šaltiniai išseks, tai kartu su tuo sustos ir automobiliai, traukiniai, nutruks energijos tiekimas. Sustos ne tik pramonės gamyba, bet nusmuks ir žemės ūkis, neįmanomos pasidarys gyvenimo sąlygos.
Mums tuoj prieštaraus, esą senkančius angliavandenilių energijos šaltinius ilgainiui pakeis branduolinis kuras, kad jau pasirodė greitųjų neutronų reaktoriai (atgamina branduolinį kurą), kad gal “ne už kalnų” ir valdoma termobranduolinė reakcija. O tai reiškia beribius energijos šaltinius! Tada žmonija galės gaminti dirbtinės energijos tiek, kiek norės.
Patogiausia energijos rūšis yra elektros energija, nes ją lengvai galima keisti į kitas energijos rūšis, ji tinkama tiesioginiam vartojimui visose žmogaus veiklos srityse. Tačiau daugeliu atvejų ekonomiškiau yra šiluminę energiją gaminti ne iš elektros, bet deginant kokį nors kurą, pvz., gamtines dujas, naftos produktus, akmens anglis arba malkas, o mechaninę energiją, reikalingą įvairioms transporto priemonėms varyti, geriau apsimoka ir patogiau gauti panaudojant vidaus degimo variklius, varomus benzinu arba dyzeliniu kuru. [1]
Šio referato tikslas ir yra palyginti trijų šalių - Lietuvos, Islandijos ir Šveicarijos – energetinių sistemų efektyvumą, pagrindinius ekonominius ir energinius rodiklius, kad galima būtų vaizdžiai pamatyti, ar šios šalys racionaliai ir efektyviai panaudoja savo energiją ir neatsinaujinančius energijos šaltinius
2. LIETUVA
Lietuva yra Europos valstybė, skalaujama Baltijos jūros. Lietuva yra Europos centre (18 km nuo...
Šį darbą sudaro 2619 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!