Žvelgiant per visą valstybių vystymosi istoriją, šiuolaikinė pasaulinė visuomenė yra kur kas atviresnė, labiau susijusi įvairiais bendravimo ir bendradarbiavimo ryšiais nei bet kada anksčiau. Šiuolaikines valstybes jungia politiniai, ekonominiai bei finansiniai santykiai. Vienas iš svarbiausių valstybių bendravimo ir bendradarbiavimo ryšių yra tarptautinė prekyba. Dabartinė pasaulinė visuomenė, ko gero, sunkiai įsivaizduojama be tarptautinės prekybos ir mainų.
Nuo seniausių laikų žmonijai yra žinomi prekių mainai - pirmykštėse visuomenėse jos dažniausiai vyko tarp vienos bendruomenės narių; žmogaus praktinei ir kultūrinei veiklai tobulėjant, atsirandant naujoms veikloms formoms, plėtėsi ir santykiai tarp bendruomenių, valstybių. Taip palaipsniui atsirado sąlygos prekių mainams tarp valstybių atsirasti, t.y. tarptautinės prekybos pagrindams formuotis. Šiandiena tarptautinė prekyba užima svarbią vietą daugybės valstybių ekonomikos sistemoje. Taip pat pastebimas tarptautinės prekybos vystimasis, naujų tendencijų, reiškinių atsiradimas - naujų tarptautinių prekybos korporacijų kūrimasis, naujų įstatymų, reglamentuojančių tarptautinę prekybą, priėmimas, šalių sandorių sudarymas ir t.t. Dauguma pavyzdžių rodo, kad tarptautinė prekyba yra naudinga šalims, pagyvina jų ekonominį gyvenimą, tačiau negalima pamiršti, kad lazda turi du galus, tad, kalbant apie tarptautinę prekybą, nereikėtų pamiršti aptarti ir jos prieštaravimų. Todėl aktualu kalbėti ne tik apie jos teigiamas ar neigiamas puses, tačiau svarbu žinoti ir galimas tarptautinės prekybs formas, kurios yra pastebimos tarp šiuolaikinių valstybių.
Darbo tikslas - paanalizuoti tarptautinės prekybos politikos aspektus. Darbo uždaviniai: išanalizuoti pagrindines tarptautinės prekybos politikos formas; apžvelgti tarptautinės prekybos politikos bruožus, privalumus ir trūkumus; panagrinėti tarptautinės prekybos politiką ir aplinkybes, kurios skatina pasirinti vienokią ar kitokią tarptautinės prekybos politikos formą.
• Vienpusis - kada valstybinio prekybos apribojimo veiksmai naudojami šalies be atskirų susitarimų ar konsultacijų su jos prekybiniais partneriais. Dažniausiai tokie vienpusiai veiksmai pasirenkami atsižvelgiant į analogiškus kitų valstybių veiksmus, kurie tik sąlygoja įtampą tarp prekybinių partnerių. Tie veiksmai: importo kvotų nustatymas, muitų atskiroms prekėms įvedimas ir pan.
• Dvipusis - kada prekybos politika vykdoma derinant abiejų valstybių-prekybos partnerių interesus ir veiksmus. Pvz., abiem šalims susitarus, gali...
Šį darbą sudaro 3968 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!