Tikrino: doc. dr. Rimantas Pareigis
KAUNAS
2006
ĮVADAS
Kai kurie ekonomistai aukso standarto sistemą apibrėžia kaip idealios monetarinės politikos modelį. Tuo tarpu kiti atskleidžia akivaizdžius šios sistemos trūkumus. Dėl to pasirinkta referato tema yra aktuali ir nagrinėtina, nes tik sujungus visus prieštaravimus ir palaikymus, t. y. turint prieš save įvairių nuomonių ir požiūrių visumą, galima adekvačiai įvertinti tam tikrą reiškinį (šiuo atveju aukso standarto sistemą).
Taigi pasirinkta referato tema — „Tarptautinė finansinė sistema: aukso standartas, jo privalumai ir trūkumai“. Šio darbo objektas yra aukso standarto finansinė sistema, o pagrindinis tikslas — aptarti šios monetarinės sistemos pobūdį, nurodyti trūkumus bei privalumus.
Šiame darbe keliami trys esminiai uždaviniai:
1. Apibūdinti tarptautinę finansų sistemą, pinigus, jų atsiradimo bei egzistavimo prielaidas, valiutos kursus ir jų režimus;
2. Aptarti aukso standarto finansinės sistemos susiformavimo prielaidas, jos pobūdį ir veikimo principus;
3. Analizuojant teorinę medžiagą išskirti pagrindinius nagrinėjamos monetarinės sistemos privalumus bei trūkumus.
Pirmoji darbo dalis atlieka įvedimo į finansinės sistemos kontekstą funkciją. Joje apibūdinama, kas yra pinigai, nusakomos jų atsiradimo ir egzistavimo prielaidos.
Antroji dalis yra skirta klasikinio aukso standarto sistemos pobūdžiui bei veikimo principams aptarti, istorinei raidai apžvelgti.
Trečiojoje darbo dalyje, išanalizavus teorinę medžiagą, schematiškai išskiriami aukso standarto sistemos privalumai ir trūkumai.
Darbas baigiamas apibendrinimu — išvadomis, pateikiamas literatūros šaltinių sąrašas.
Pinigų apibrėžimas
Kasdieniniame gyvenime pinigais vadiname grynuosius pinigus, kuriuos vartojame kasdieniniuose mokėjimuose ar atsiskaitymuose, tačiau modernioji ekonomika neapsiriboja tik grynaisiais pinigais, nes, pavyzdžiui, ir čekiniai indėliai atlieka tokias pačias funkcijas. Teoriškai jie irgi turėtų būti įtraukti į pinigų apibrėžimą, bet faktas, kad čekiais negalima sumokėti už smulkias prekes bei paslaugas, tam prieštarauja. Tuo tarpu, operuojant didelėmis sumomis, grynieji pinigai nėra ir negali būti naudojami. Šiuo atveju jau grynieji pinigai negali atlikti pinigų funkcijos. Taigi čia pinigų apibrėžimas reikalauja papildymo.
Kitas pinigų apibrėžimas — jų tapatinimas su turtu. Jeigu toks apibrėžimas būtų vartojamas ekonomikoje, tai nekilnojamas turtas, akcijos, obligacijos ir kitas turtas būtų vadinamas pinigai, o tai reikštų, kad ignoruojami...
Šį darbą sudaro 3739 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!