Kiekvienos didelės ar mažos valstybės ūkis yra pasaulinio ūkio dalis. Jis suprantamas kaip technologinių, informacinių, ekonominių, ekologinių ir kultūrinių ryšių visuma. Pasaulio ūkis pradėjo formuotis tarptautinės prekybos dėka. Tarptautinė prekyba grindžiama tarptautiniu darbo pasidalijimu ir specializacija. Specializacijos pranašumai įgyvendinami per tarptautinę prekybą, kuri iš esmės paremta bendraisiais rinkos ekonomikos principais.
Darbo tikslas: paanalizuoti tarptautinę prekybą.
Uždaviniai:
1. Paanalizuoti tarptautinės prekybos pranašumus ir trūkumus;
2. Aptarti tarptautinės prekybos ekonomines prielaidas;
3. Aptarti protekcionistinės užsienio prekybos politikos preimones;
4. Paanalizuoti tarptautinės prekybos sąlygas.
I.I Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos
Šiuolaikinė tarptautinė prekyba – tai neatskiriama kasdieninio gyvenimo dalis. Viena su kita prekiaudamos šalys gali įsigyti užsieninių prekių žemesnėmis kainomis negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Kiekviena šalis iš prekybos stengiasi gauti naudos.
Tarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Taigi, tarptautinė prekyba yra priemonė, padedanti šalims vystyti specializaciją, didinti savo išteklių našumą, taip pat plėsti bendrą gamybos apimtį.
Tarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykdomas įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų.
Šiam procesui būdingi du pagrindiniai bruožai:
1. Jis vyksta tarp dviejų ar daugiau valstybių. Todėl prekyba, vykdoma už valstybės sienų tampa šalies socialinės ir ekonominės politikos objektu;
2. Naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursų svyravimais.
Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos yra šios:
1. a) gamybos sąlygų skirtingumas. Skiriasi gamtinės, klimatinės sąlygos, apsirūpinimas ištekliais. Todėl gaminamos prekės ar teikiamos paslaugos labai skirtingos;
b) skirtingi gamybos našumo lygiai. Kiekviena šalis, naudodama pažangesnę technologiją, specializuojasi gaminti tai, kas jai sekasi geriau. Gamybos kaštai įvairiose šalyse skirtingi (skiriasi darbo jėga, transportavimo, gamybos išlaidos ir pan);
c) skonių, polinkių, prioritetų įvairovė. Dėl šios aplinkybės, net jei ir visose pasaulio šalyse gamybos sąlygos būtų visiškai vienodos, šalys siektų prekiauti.
Šios trys tarptautinės prekybos prielaidos suvokiamos kaip sąlygos tai prekybai vykti. Tačiau būtina išsiaiškinti tarptautinės prekybos sąlygas ir naudą (Bernatonytė D., 2004).
I.II. Tarptautinės prekybos nauda ir trūkumai
Ekonominę naudą sąlygoja specializacija. Vyraujant specializacijai, galima užtikrinti didesnę pekių gamybos apimtį.
Specializacija ir prekyba sąlygoja aukštesnius...
Šį darbą sudaro 1628 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!