Aktualumas. Tarptautinė prekyba yra vienas iš svarbiausių pasaulio ūkio globalizacijos veiksnių. Dabartinėmis sąlygomis nė viena šalis negali pasiekti ekonominio augimo, aktyviai nedalyvaujant tarptautinėje prekyboje. Atskirų šalių padėtis pasaulinėje ekonomikoje ir įvairių prekių rinkose yra skirtinga. Gindamas savo interesus, kiekvienas tarptautinės prekybos dalyvis stengiasi atitinkamai veikti. Kiekvienos šalies ekonomika tampa vis atviresne, ir valstybė vykdanti politiką, turi atsižvelgti į glaudų procesų, vykdančių vidaus ir užsienio šalių ekonomikoje, tarpusavio ryšį.
Problema. Tarptautinėje prekyboje yra daug sunkumų bei rizikos.
Tikslas. Išanalizuoti tarptautinės prekybos prielaidas, naudą, riziką.
1. Aptarti tarptautinę prekybą.
2. Apibūdinti tarptautinės prekybos ekonomines prielaidas.
3. Išanalizuoti tarptautinės prekybos naudą bei riziką.
4. Aptarti importo ir eksporto motyvus.
Objektas. Kaip efektyviau vykdyti tarptautinę prekybą.
Tyrimo metodas. Mokslinės literatūros analizė, palyginimas.
1. TARPTAUTINĖ PREKYBA
Tarptautinė prekyba yra vienas svarbiausių ir dinamiškiausių pasaulio ūkio globalizacijos veiksnių. Dabartinėmis sąlygomis nė viena šalis negali pasiekti ekonominio augimo, aktyviai nedalyvaudama tarptautinėje prekyboje.
Nors pasaulinės prekybos augimo sparta įvairiose šalyse yra skirtinga, tačiau ji pralenkia pasaulinės pramoninės gamybos augimo tempus. Tokie aukšti tarptautinės prekybos vystymosi tempai atspindi tarptautinio darbo pasidalijimo gilėjimo, gamybos kooperacijos ir specializacijos tendencijas. Eksportuodama produkciją, kiekviena šalis patiria naudą, kuri matuojama skirtumu tarp aukštesnės pasaulinės kainos ir žemesnės vidaus rinkos kainos. Importuodama prekes, kiekviena šalis stengiasi gauti vidaus sąnaudų ekonomiją, atsisakydama tam tikrų prekių gamybos šalyje, kadangi importuojamų prekių kainos mažesnės už gamybos kaštus joms pagaminti šalies viduje.
Atskirų šalių padėtis pasaulinėje ekonomikoje ir įvairių prekių rinkose yra skirtinga. Gindamas savo interesus, kiekvienas tarptautinės prekybos dalyvis stengiasi atitinkamai veikti, tai yra vykdo tam tikrą politiką.
Tarptautinėje prekybos politikoje ilgus metus vyravo dvi susijusios tendencijos:
• siekimas liberalizuoti tarptautinę prekybą panaikinti prekybos apribojimus, trukdančius tarptaudinio darbo pasidalijimo gilėjimo, gamybinių jėgų internacionalizacijos procesus;
• protekcionizmo stiprumas, bandymas apriboti prekių įvežimą į šalį;
Dabartinėmis sąlygomis kiekvienos šalies ekonomika tampa vis atviresne, ir valstybė, vykdydama politiką, turi atsižvelgti į glaudų procesų, vykstančių vydaus ir užsienio šalių ekonomikoje, tarpusavio ryšį. Dabartinėmis sąlygomis valstybė negali pasiekti vidinės...
Šį darbą sudaro 1574 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!