Vis labiau plintant globalizacijos reiškiniui įmonės, organizacijos, kampanijos, visos verslu užsiimančios sąjungos neabeapsiriboja vien tik stengimusi išlikti produktyviomis ir konkurencingomis vietinėse rinkose, tačiau savo veiklą perkelia ir vysto užsienio rinkose. Taip yra plėtojama tarptautinė verslo rinka.
Tačiau prieš pradedant gilintis į darbo temą ir nagrinėti Lietuvos tarptautinės prekybos paslaugomis tendencija ir specifiką, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti pačios tarptautinės prekybos sąvoką. Paprasčiausiu suvokimu tarptautinė prekyba – tai dviejų ar daugiau šalių pasiketimas prekėmis ar paslaugomis. Suprantat tarptautinės prekybos sąvoka plačiau, tarptautinė prekyba – tai daugybė veiksmų, tokių kaip, importas, eksportas, prekių, paslaugų, darbo jėgos ar kapitalo judėjimas, tarpvalstybiniai prekybiniai susitarimai, užsienio investicijos, franšizės ar licenzijų išdavimai ir pan.
Darbo aktualumas.
Lietuva yra nedidelė valstybė, todėl jai būdingas atviros ekonomikos modelis. Atviroji ekonomika – tai tokia ekonominė sistema, kurioje kartu finansinėmis operacijomis, vykdomomis šalies viduje, įtrauktos ir tarptautinės finansinės operacijos. Kitaip tariant, atvirai ekonomikai būdinga aktyvi užsienio prekyba. Todėl Lietuvai norint išlikti konkurencinga tarptautinėje rinkoje būtina plėtoti ir tobulinti tarptautinę prekybą, ypač paslaugų sektorių, kuris yra viena iš sparčiausiai augančių ekonomikos sričių.
Uždaviniai:
1) Aptarti tarptautinės prekybos paslaugomis vaidmenį pasaulinėje ekonomikoje;
2) Nustatyti esminius skirtumus tarp tarptautinės prekybos prekėmis ir paslaugomis;
3) Išsiaiškinti, kokią įtaką Lietuvos tarptautinei prekybai paslaugomis padarė narystė ES.
4) Aptarti Lietuvos tarptautinės prekybos paslaugomis tendencijas;
5) Nustatyti ir aptarti ES Paslaugų direktyvos esmę ir pagrindinius teiginius.
1. TARPTAUTINĖS PREKYBOS PASLAUGOMIS VAIDMUO PASAULINĖJE EKONOMIKOJE
Pasaulinės ekonomikos sistemą galima apibūdinti kaip tarptautiniais ekonominiais ryšiais susietų dalių visumą. Svarbiausios iš šių dalių yra atskirų šalių nacionalinės ekonomikos, transnacionalinės korporacijos, integraciniai susivienijimai, tarptautinės ekonominės organizacijos. Pagrindinės tarptautinių ekonominių ryšių formos yra šios:
• Tarptautinė (pasaulinė) prekyba prekėmis ir paslaugomis;
• Tarptautinis kapitalo judėjimas;
• Tarptautinė darbo jėgos migracija;
• Tarptautinė prekyba žiniomis (tarptautinis technologijų perdavimas);
• Tarptautiniai valiutinių atsiskaitymų santykiai. 1
Ekonomikoje viena sparčiausiai augančių pasaulio ūkio sričių – paslaugų sfera. Pasaulio paslaugų rinka – tai mainai paslaugomis tarp šalių. Dabartiniu metu prekyba paslaugomis daugiausia plinta industrinio profilio valstybėse. Tačiau...
Šį darbą sudaro 6853 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!