Eksportas – tai pardavimai, vykstantys už šalies ribų, todėl jis yra neatskiriama valstybės politikos dalis. Eksporto santykiai yra ne tik įmonės reikalas, bet ir tarptautinės valstybės santykių dalis. Eksportas yra vienas iš ekonominių augimo rodiklių, taigi jo augimo tempai turi teigiamą įtaką šalies ekonomikai. Lietuvos ūkinius santykius su kitomis šalimis iš esmės pakeitė po nepriklausomybės atkūrimo vykusios reformos: prisijungimas prie Pasaulinės prekybos organizacijos, pasirašytos laisvosios prekybos sutartys su daugeliu šalių, sudarytos sąlygos laisvam kapitalo judėjimui į Lietuvą ir iš jos leidžia teigti, kad Lietuva tapo atviros ekonomikos šalimi. O atvirose ir nedidelėse šalyse kaip Lietuva, ūkio augimui lemiamą reikšmę turi užsienio prekybos, ypač eksporto, plėtra. Todėl mažose atvirose šalyse eksportas yra laikomas pagrindiniu užsienio valiutos šaltiniu, ypač svarbiu tokiai pereinamosios ekonomikos šaliai kaip Lietuva, kurioje dauguma žaliavų ir beveik visos investicinės prekės yra importuojamos.
Tikslas. Lietuvos eksporto kitimo tendencijos prieš įstojimą į ES ir po įstojimo.
Objektas. Lietuvos eksportas prieš įstojimą į ES ir po įstojimo.
Tyrimo metodai. Mokslinės literatūros ir internetinių puslapių analizė.
Eksportas – tai prekių ar paslaugų pardavimas už nacionalinių valstybės ribų tiesioginiu ar netiesioginiu metodu. Tiesioginis metodas numato tiesioginius ryšius tarp gamintojo (tiekėjo) ir vartotojo (pirkėjo) kurie yra patvirtinami pardavimo ar pirkimo sutartimi Tiesioginių prekybinių ryšių metodas yra vienas populiariausių, ypač tarp ekonomiškai išsivysčiusių šalių, kur tiesioginių eksporto ryšių plėtrai didelę įtaką turi transnacionalinių kompanijų vystymaisi.
Netiesioginiu metodu yra realizuojama kita pusė visų prekių, esančių užsienio prekybos apyvartoje, kaip pramonės ir kitų gamybos šakų standartiniai įrengimai bei vartojamosios prekės.
Dažniausiai eksportuojamos tos prekės, kurių paklausa yra tam tikroje šalyje, tačiau toje šalyje ji yra negaminama, todėl šalies įmonės gamina tas prekes, kurių užsienio įmonės negamina. Dar viena eksporto priežastis yra ta, kad šalies įmonės gamina analogiškas prekes pigiau arba geresnės kokybės ir taip eksportuodamos prekes siekia padidinti apyvartą arba gauti didesnį pelną, kas padidina šalies įmonių pajėgumų apkrovimą ir užimtumą įmonėje.
Eksportui, kaip...
Šį darbą sudaro 6409 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!