Referatai

Švietimo kultūra Lietuvoje

10   (2 atsiliepimai)
Švietimo kultūra Lietuvoje 1 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 2 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 3 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 4 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 5 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 6 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 7 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 8 puslapis
Švietimo kultūra Lietuvoje 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

ŠVIETIMO KULTŪRA LIETUVOJE.
• LDK VYRIAUSIOJI MOKYKLA.........................................................................7
IŠVADOS..........................................................................................................................8
NAUDOTA LITERATŪRA..............................................................................................9
ĮVADAS
XVIII a. Europoje kilusios švietimo idėjos įsivyravo Lietuvoje. Joms buvo būdingas tikėjimas mokslo ir proto galia, racionalizmas. Pasaulis ir jo sandara buvo aiškinamas ne Dievo, o proto kriterijumi. Švietimo epocha siekė aktyviai pertvarkyti įsivyravusius visuomeninius santykius. Tam siekta kuo daugiau plėsti švietimą – steigti mokyklas, kuriose būtų dėstomi dalykai, susiję su praktinių žinių panaudojimu, gamyba. Lietuvoje įsteigta Edukacinė komisija - pirmoji Europoje pasaulietinė švietimo įstaiga, atgimė Vilniaus universitetas, kuris buvo pavadintas LDK Vyriausiąja mokykla.
Tuo metu iškilo žymūs lietuvių literatūros, architektūros ir mokslo veikėjai.
ŠVIETIMO KULTŪRA LIETUVOJE
REFORMOS
Švietimo idėjos Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę pasiekė XVIII a. pabaigoje. Paplito Ž.Ž Ruso, Voltero, E. Kondijako, K. Volfo veikalai. Remdamiesi Europos pavyzdžiu, Lietuvos švietėjai teigė, jog laisvas ir suinteresuotas dirbti valstietis gali kraštui duoti daug daugiau naudos už baudžiauninką. Buvo teigiama, kad visi žmonės yra lygūs savo prigimtimi, tad privalo turėti ir lygias politines teises. Plito nuomonės, kad tauta ir valstybė turėtų būti pagrįsta etniniu, o ne luominiu principu. Todėl švietimo idėjoms svetimas ir visuomenės suskirstymas į luomus. Imta labiau domėtis Lietuvos praeitimi, tautosaka, papročiais, etnografiniais bei geografiniais krašto ypatumais.
Manyta, kad tik visuomenės švietimas, jos narių ugdymas, gali padėti kurti tobulesnę visuomenę, stiprinti valstybę, kelti jos lygį ir pelnyti pripažinimą Europoje. Todėl pagrindinis švietėjų uždavinys buvo reformuoti visą švietimo sistemą. Jie pasisakė prieš vienuolių išlaikomas mokyklas ir siekė, kad švietimą remtų valstybė. Bažnyčioms buvo siūloma palikti vieną, gerai išmanomą mokslą – tikybą. Mat švietimo veikėjų nuomone buvo nenatūralu, kad vaikus auklėjo vienuoliai, kurie visiškai nesusiję, ir gerokai nutolę nuo valstybės reikalų, jų neišmano. Švietimo reformos tikslas buvo mokyklą priartinti prie visuomenės gyvenimo, taip pat visuomenės gyvenimą priartinti prie mokyklos.
Taip pat, didelės permainos vyko ir baudžiauninkų gretose. Aristokratija pagaliau pradėjo jausti atsakomybę už kitus visuomenės sluoksnius. Buvo kiek padidintos miestiečių teisės, bandyta apskritai panaikinti baudžiavą ir palengvinti sunkią valstiečių dalią. Padažnėjo atvejai,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1146 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1146 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 9 psl., (1146 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt