Rašiniai

Šviečiamoji filosofija

10   (1 atsiliepimai)
Šviečiamoji filosofija 1 puslapis
Šviečiamoji filosofija 2 puslapis
Šviečiamoji filosofija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Socialinės Švietimo epochos idėjos pirmiausia susiformavo Prancūzijoje, vėliau išplito po visą Europą, įgydamos tam tikro savitumo Vokietijoje. Švietėjai nesiekė suformuluoti dėsnių, kurie viską paaiškintų ir būtų kelrodžiu žmonėms praktinėje veikloje. Jie sprendė tas problemas, kurias diktavo gyvenimas.
Šviečiamoji filosofija visapusiškai aptarė valstybę, jos socialines funkcijas, žmonių tarpusavio santykius, ekonominę padėtį, pagrindė pažangos neišvengiamumą.
Švietėjų socialinės pažiūros nebuvo vienalytės. Prancūzijos buržuazinės revoliucijos išvakarėse jos diferencijavosi, išsikristalizavo skirtingos politinės platformos. Revoliucijos lyderiai rėmėsi ir įvairiomis švietėjų teorijomis: žirondistais-materialistais P.A. Holbachu, A.K.Helvecijum; jakobinai-Ž. Meljė, Š.L.Monteskjė, Ž.Ž.Ruso. Nieko nuostabaus, kad jakobinų priešai buvo artimi materializmui,o patys jakobinai socialines problemas aiškino idealistiškai. Materialistai į istorinius įvykius žiūrėjo deterministiškai: istorijos vyksmas esąs pačios gamtos sąlygotas-visi įvykiai dėsningi, neišvengiami.P.A.Holbachas,D.Didro dėjo viltis į apsišvietusius monarchus, tuo tarpu idealistinės pakraipos mąstytojai(Ž.Ž.Ruso ir kt.)-į visuotinį žmonių aktyvumą, kuris priklauso nuo jų sąmoningumo, o sąmonė gali būti sužadinama. Dėl to žirondistai, bijodami revoliucijos radikalumo, labiau rėmėsi nuosaikesnėmis pažiūromis, pripažįstančiomis visuotinį dėsningumą.apsišvietusio monarcho koncepcija buvo nesvetima daugeliui švietėjų, tarp ir radikaliojo sparno atstovams Ž.Ž.Ruso ir Š.L.Montekjė, nors visi jie labiau vertino respubliką. Dažnai Š.L.Monteskjė,Ž.Ž. Ruso, P.A.Holbacho, A.K.Helvecijaus skaitytojai darė žymiai radikalesnes išvadas negu patys autoriai.
Ryškiausi socialinės šviečiamosios filosofijos tarpsnis-Š.L.Montekjė, Ž.Ž.Ruso, Ž.A.de Kondorsė ir G.B. de Mabli kūryba. Joje išryškėjo pagrindinės socialinės idėjos, palikusios gilius pėdsakus žmonijos minties istorijoje. Prancūzų socialinė šviečiamoji filosofija skiriasi nuo vokiečių socialinės filosofijos didesniu domėjimusi žmogaus socialiniais santykiais su išoriniu pasauliu;vokiečių filosofai labiau linko į abstraktesnę vidinių paskatų analizę. Prancūzų švietėjai aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime, o kilus revoliucijai, tapo aktyviais jos dalyviais. Kitokiu keliu pasuko vokiečių švietėjai:jie visą savo energiją nukreipė į bendrosios kultūros formavimą, žmonijos auklėjimą, jos sąmoningumo ugdymą.
apribojo atskirų feodalų savivalę. Netrukus pasidarė aišku, kad apsoliutinėje monarchijoje visų žmonių egzistavimas priklauso nuo monarcho užgaidų, todėl jie niekada nesijaučia saugūs. Ypač brutualiai su savo pavaldiniais elgėsi XVIIIa. Prancūzijos valdovai. Absoliutizmas nepatenkino besiformuojančios buržuazijos.
6iose diskusijose ir formavosi socialinė filosofija, kurios...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1203 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1203 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos rašinys
  • 3 psl., (1203 ž.)
  • Word failas 39 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

B. Kročės filosofijos bruožai veikale „dvasios filosofija“

B. Kročės filosofijos bruožai veikale „dvasios filosofija“ Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

E. Nekrašas "Filosofija ir XVII amžiaus mokslo revoliucija"

E. Nekrašas "Filosofija ir XVII amžiaus mokslo revoliucija" Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

Ateistinė J. Girniaus filosofija

Ateistinė J. Girniaus filosofija Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

Kančia kaip gyvenimo esmė (A. Šopenhauerio filosofija)

Kančia kaip gyvenimo esmė (A. Šopenhauerio filosofija) Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį