Ši mokymo priemonė skiriama Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto bankininkystės, buhalterinės apskaitos, finansų ir draudimo vadybos studijų programų studentams, kurie mokosi studijų planuose numatytą statistikos dalyką.
Leidinyje glaustai išdėstyta statistikos mokslo teorija, pateikta naujausios statistinės informacijos, uždavinių sprendimo pavyzdžių, kurie padeda geriau suprasti teorinius teiginius. Kiekvienoje temoje studentams yra siūlomos savarankiško darbo užduotys, kurių atlikimas turi lemiamą įtaką dėstomam dalykui įsisavinti ir galutinėms žinioms įvertinti.
Sąvoka statistika yra kilusi iš lotynų kalbos žodžio „status“ – padėtis, būklė, stovis ir iš italų kalbos žodžio “stato” – valstybė.
Visi mokslai paprastai skirstomi į fundamentaliuosius ir taikomuosius. Fundamentalieji mokslai nagrinėja gamtos, visuomenės gilumines struktūras, jų pokyčius, tiria tarpusavio santykius, formuluoja dėsnius. Fundamentalieji mokslai yra matematika, teorinė fizika, kalbotyra ir kt. Taikomieji mokslai praktiškai pritaiko fundamentaliųjų mokslų tyrimų rezultatus, tačiau juose gali būti nagrinėjamos ir teorinės problemos.
Konkrečiai šių mokslų klasifikaciją galima iliustruoti mūsų nagrinėjamos disciplinos pavyzdžiu. Tikimybių teorija, matematinė statistika yra fundamentalaus mokslo – matematikos disciplinos, nagrinėjančios masinių atsitiktinių reiškinių dėsningumus, šių reiškinių pasekmių – įvairių duomenų sisteminimo, jų apdorojimo ir panaudojimo daryti išvadoms būdus.
Statistika pritaiko šiuos ir kitus fundamentaliuosius mokslus atskiro regiono, dažniausiai valstybės ribose esantiems masiniams socialiniams ekonominiams bei kitiems reiškiniams nagrinėti.
Statistika – metodologinis taikomasis mokslas, nagrinėjantis statistinių duomenų rinkimo, sisteminimo, analizės metodus ir jų naudojimą. Šio mokslo taikymo sritys: šalies ūkis, įvairi ūkinė veikla (pramonė, statyba, žemės ūkis), socialinė sfera (švietimas, medicina, kultūra) ir t.t.
Statistika tiria masinių visuomenės reiškinių kiekybinę pusę neatskiriamai nuo jų kokybinės pusės, atskleidžia ir kiekybiškai išreiškia juose esamus dėsningumus konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
Statistika sudaro rodiklių, atspindinčių socialinių-ekonominių reiškinių apimtį ir santykius, sistemą.
Pagrindinis statistikos tikslas - gauti apibendrintas išvadas iš nesuderintų duomenų.
Statistikos metodas - dialektikos, formaliosios logikos ir kitų bendrųjų mokslų principais pagrįstų būdų, naudojamų kiekybinei masinių visuomenės reiškinių pusei tirti, visuma.
Tyrimui būdinga: reiškiniai ir procesai tiriami visapusiškai susiję, nuolat besivystantys, dinamiški, kaip atsitiktinumo ir būtinumo dialektinis ryšis.
Tyrimo etapai:
1) statistinis stebėjimas,
2)...
Šį darbą sudaro 7334 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!