Žmogų nuo gimimo supa bendruomenė. Žmonių grupėje žmogus tampa civilizuotas. Tačiau grupėje nariai yra nevienodai vertinami, nevienodai populiarūs.
Nustatant žmonių santykius ir jų statusus grupėje yra naudojami sociometriniai tyrimai. Naujausi sociometriniai tyrimai leidžia tirti ne tik emocinius tarpasmeninius, bet ir kitus santykius tarp grupės narių, o prie informacijos gavimo būdų priskiriami visi pagrindiniai informacijos gavimo būdai, naudojami sociologijoje (apklausa, stebėjimas, dokumentų ir tekstų analizė).
Tyrimo tikslas – pasimokyti praktiškai taikyti tyrimo metodiką.
Tyrimo uždaviniai:
1. nustatyti kiekvieno grupės nario tikrąjį rangą;
2. nustatyti grupėje esančius pogrupius;
3. aptarti kiekvieno kriterijaus rezultatus.
METODIKA
Sociometriniai tyrimo metodai siaurąja prasme - tai tyrimo metodai skirti tirti tarpasmeninių santykių struktūrai mažoje socialinėje grupėje, t.y. kiekybiškai nustatomos individų simpatijos, abejingumas arba antipatijos tarpusavio bendravime, nustatomas kiekvieno grupės nario socialinis statusas, atsižvelgiant į pasirinkimus, padarytus grupės nariais pagal vienokius ar kitokius kriterijus. Tyrimui parenkami sociometrinio tyrimo kriterijai – tai veiklos sritis, kurioje grupės nariai veikia. Kriterijai turi būti aktualūs tiriamajai grupei.
Šiam sociometriniam tyrimui buvo pasirinkti mokslo, poisio ir pasitikėjimo kriterijai.
Vėliau visi duomenys buvo suvesti į matricas. Matricos – tai lentelės, kuriose surašoma kas, ką ir kuriuo numeriu pasirinko. Matricoje neminimi nei vardai, nei pavardės – visi tiriamieji yra užkoduojami. Visi šie duomenys leidžia apskaičiuoti kiekvieno grupės nario tikrąjį rangą.
Kad grupės santykių tinklas išryškėjęs sociometrinės apklausos metu, būtų lengviau suvokiamas, duomenys išdėstomi sociogramoje. Sociograma – tai tiriamųjų reakcijos vienas į kitą, atsakymo metu į parinktų sociometrinių kriterijų klausimus, schematiškas atvaizdavimas. Tyrime naudojuosi žiedine sociograma: centre – lyderis – moksleivis gavęs daugiausia pasirinkimų, kitame rate – moksleiviai, kurių statusas didesnis už grupės statusų vidurkį, trečiame rate iš vidaus talpinami moksleiviai, kurių statusas mažesnis už grupės statusų vidurkį, atstumtieji – moksleiviai gavę minimalų pasirinkimų skaičių – yra paskutiniame rate, o izoliuotasis narys, moksleivis negavįs nei vieno pasirinkimo, yra labiausiai nutolęs nuo centro, jis yra už rato ribų. Vėliau grupės narių abipusiai pasirinkimai yra atvaizduojami diadomis, triadomis, tetradomis....
Šį darbą sudaro 1942 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!