Atsižvelgiant į statistiką, šeimos dabartis Lietuvoje atrodo niūriai.
Ištuokų skaičius išlieka labai aukštas, nors per pastaruosius trejus metus šiek tiek sumažėjo. Aukščiausiai jis buvo 1991 metais (tūkstančiui gyventojų teko 4,1 ištuokos). Nuo tada ištuokų skaičius mažėjo, ir 1994 m. tūkstančiui gyventojų teko3 ištuokos. Tačiau atsižvelgiant į nuolatinį santuokos skaičiaus mažėjimą, ištuokų skaičiaus sumažėjimas neturi lemiamos reikšmės.
Kohabitacijos atvejų daugėja, nors statistiškai kartu gyvenančių, bet nesusituokusių skaičius dar nėra reikšmingas, jis sudaro apie 2% suaugusių gyventojų.
Nesantuokiniai vaikai. Nors gimstamumas mažėja, tačiau nuolat daugėja nesantuokinių vaikų. Per metus gimusių nesantuokinių vaikų nuo 1990 m. ikim1994 m. padidėjo 16% .Tarp 1994 m. gimusių vaikų nesantuokiniai sudarė net 10,8%.
Netekę tėvų globos nepilnamečiai . Daugėja nepilnamečių, netekusių tėvų globos. Per 1994 metus tėvų globos neteko 2567 nepilnamečiai, iš jų 1048 ikimokyklinio amžiaus vaikai.
Nepilnamečių nusikaltėlių skaičius taip pat didėja. 19994m. buvo užregistruota 4433 nepilnamečių nusikaltimai, t.y. 3.7 karo daugiau nei 1970 m. tai sudarė 7.6 % visų užregistruotų nusikaltimų.
Šiame referate pateikiamas šeimos sampratos aiškinimas, pateikiamas vienos iš netradicinių šeimų – nepilnos šeimos sampratos aiškinimas. Šiuo metu, kai šeimą veikia išvardinti ir kiti neigiami veiksniai, būtina profesionalių psichologų, socialinių pedagogų, socialinių darbuotojų bei kitų specialistų pagalba šeimoms ir ne tik asocialioms, nedarnioms ir pan. šeimoms, bet ir normalioms, kad ir nepilnoms, bet tvarkingoms šeimoms. Todėl šiame referate ir pateikiama informacija apie socialinio pedagogo edukacinę pagalbą nepilnai šeimai.
1. SOCIALINIO PEDAGOGO DARBAS SU ŠEIMA
1.1. Šeimos samprata.
Šeimos vaidmuo visuomenėje savo galia neprilygsta jokiai kitai institucijai, nes būtent šeimoje formuojasi ir vystosi žmogaus asmenybė, susipažįstama su socialiniais vaidmenimis, kurie yra būtini normaliai vaiko adaptacijai visuomenėje. Šeima – tai pirmoji ugdymo institucija, kuri labiausiai įtakoja visą tolesnį asmens gyvenimą. Būtent šeimoje suteikiami pirmieji dorovingumo pagrindai, formuojasi pagrindinės elgesio normos, atsiveria žmogaus vidinis pasaulis bei individualios asmens savybės. Beje, šeima įtakoja ne tik asmenybės formavimąsi, bet ir žmogaus savęs vertinimą,pasitikėjimą, o taip pat stimuliuoja jo...
Šį darbą sudaro 3998 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!