Šperos

Skysčiai ir dujos

10   (1 atsiliepimai)
Skysčiai ir dujos 1 puslapis
Skysčiai ir dujos 2 puslapis
Skysčiai ir dujos 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Hidraulika nagrinėja skysčių pusiausvyros ir judesio dėsnius bei jų taikymą praktikoje. Sistemos, kuriose mechaninę energiją perduoda skysčiai, vadinamos hidraulinėmis; sistemos, kuriose energiją perduoda dujos (oras, azotas...), vadinamos pneumatinėmis.
Kūno agregatinė būsena priklauso nuo atstumo tarp jo molekulių. Kai šis atstumas lygus d = (3...4)10-8 cm, kūno molekulių traukos ir stūmimo jėgos yra maždaug lygios, ir jis yra skystas. Jei atstumas tarp molekulių mažesnis už nurodytąjį, vyrauja traukos jėgos, ir kūnas yra kietas. Kūnas, kuriame atstumai tarp molekulių yra didesni už d reikšmę, vadinamas dujiniu. Skystis užima tarpinę vietą tarp kietų kūnų ir dujų. Jis sugeba išlaikyti savo tūrį ir tuo yra panašus į kietą kūną, bet negali savarankiškai išlaikyti formos ir tuo panašus į dujas. Pastarosios neišlaiko nei tūrio, nei formos, todėl laikomos hermetiškuose induose, balionuose, resiveriuose. Dujos vienodu tankiu užpildo visą uždaro indo tūrį.
Skystis kietėja šaldomas arba slegiamas. "Sušaldyti" skystį, palyginti, nesunku, o sukietinti, jį slegiant, praktiškai neįmanoma. Pavyzdžiui, vanduo kambario temperatūroje sukietėtų, jei slėgis pasiektų 1000 MPa. Kad skystis intensyviau garuotų, t.y. virstų dujomis, jį reikia šildyti arba mažinti jo slėgį. Dujos skystinamos, jas slegiant ir šaldant. Pagal paskirtį skysčiai skirstomi į tris grupes: 1. skysčiai, vartojami kaip medžiagos (vanduo, pienas, spiritas, valgomasis aliejus ir kt); 2. skysčiai, naudojami gamybos ir eksploatacijos technologiniams procesams: tepimui, aušinimui, apsaugai nuo korozijos; 3. skysčiai, kurie perduoda mechaninę energiją ir atlieka naudingą darbą mechanizmuose. Jie vadinami darbo skysčiais. Šie skysčiai ne tik perduoda energiją, bet ir tepa detalių paviršių, apsaugo jas nuo korozijos, pašalina trinties produktus. Į tokias pat tris grupes skirstomos ir dujos.
Pagal kilmę darbo skysčiai skirstomi į tokias grupes: 1. mineralinės (naftos produktų) alyvos su įvairiais priedais jų savybėms pagerinti. Tai įvairios pramoninės industrinės, transformatorinė, turbininė, verpstinė ir kitos alyvos; 2. augalinės alyvos (pas mus plačiau naudojamas ricinos aliejus); 3. glicerinas; 4. sintetiniai skysčiai (spirito ir glicerino, vandens ir glicerino, žibalo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3036 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (3036 ž.)
Darbo duomenys
  • Dinamikos špera
  • 3 psl., (3036 ž.)
  • Word failas 98 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt