Viešojo kalbėjimo sudėtinis planas
Tema. Šeimos vertybinės atramos lietuvių literatūroje (Šatrijos Ragana ,Jonas Biliūnas, Jurgis Savickis, Francas Kafka)
Įžanga: „Žmonija neatsimena savęs be šeimos, visi jos mitai, padavimai, legendos ir tikėjimai vienaip ar kitaip pasakoja apie šeimą“,- ši Justino Marcinkevičiaus citata parodo šeimos svarbą. Šeima yra maža bendruomenė, kuri kuria tautą, o tauta valstybę, taigi galima teigti, kad šeima yra visa ko šaltinis. Šeimoje yra reprezentuojamos ir propaguojamos pačios svarbiausios vertybės, tokios kaip; patriotiškumas, inteligentiškumas, meilė, atjauta, ištikimybė, pasitikėjimas kitu, pagarba tėvams. Deja, ne visos šeimos vertybės yra pozityvios, tačiau klaidos ir blogi potyriai žmogui padeda suprasti būsimus sunkumus ir problemas. Šeimos vertybių temą svarsto literatūra: Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“, Jono Biliūno apysaka „Liūdna pasaka“ ir apsakymas „Ubagas“ bei Jurgio Savickio novelė „Kova“ ir Franco Kafkos „Metamorfozė“.
Pagrindinė mintis: Šeimos vertybės ir jų stoka lietuvių literatūroje: ištikimybė, inteligentiškumas, meilė, atjauta, patriotiškumas, pasitikėjimas kitu, pagarba tėvams.
Kalbos tikslas: Siekis parodyti įvairias šeimos vertybes bei jų trūkumus skirtingose lietuvių literatūros kūriniuose
Dėstymas
1 teiginys: Visu pirma, pagrindinė šeimos vertybė yra meilė, todėl literaturoje analizuojama šeimos narių tarpusavio pagarba ir meilė.
Argumento pagrindimas (pvz.):
Apysakoje plėtojama šeimos svarba. Pagrindinė apysakos herojė – Marija, kūrinyje vadinama mamate.
Šatrijos Ragana XX a. I pusės neoromantinėje apysakoje " Sename Dvare " pasakoja apie šeimos svarbą, vaikų lavinimą, šeimos vertybių, tokių kaip, patriotiškumas, religingumas, meninės ir emocinės atjautos įdiegimą.
Dalinė išvada: Taigi, apysakoje „Sename dvare“ vyrauja krikščioniškosios ir inteligentiškos šeimos idealas, kuris skatina teikti pirmenybę ne materialiems, tačiau dvasiniams dalykams.
2 teiginys:Be to, literatūroje kaip nepamainoma šeimos vertybė yra sutuoktinė meilė, vaikų meilė seniems tėvams. Šeimos vertybių svarbos temą galime rasti realizmo literatūrą kūrusio, XIX -XX a. sandūros rašytojo Jono Biliūno kūriniuose.
Argumento pagrindimas (pvz.):
a) Jonas Biliūnas – XIX a. antrosios pusės - XX a. pradžios psichologinės prozos ugdytojas. Šeimos vertybes; ištikimybę kitam ir tėvų svarbą, galime pastebėti Jono Biliūno apysakoje „Liūdna pasaka“ ir novelėje „Ubagas“.
Šį darbą sudaro 646 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!