Referatai

Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga

9.6   (3 atsiliepimai)
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 1 puslapis
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 2 puslapis
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 3 puslapis
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 4 puslapis
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 5 puslapis
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 6 puslapis
Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinio „Prie didelio kelio“ apžvalga 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Salomėja Nėris – žymiausia XX a. I pusės poetė neoromantikė. Tai kūrėja, rašiusi ne tik apie jaunystės žavesį, gaivališkos meilės jausmą, asmeninės laisvės ir kilnių idealų siekimą, bet ir karo šiurpumą, blogį, tėvynės ilgesį karo metu, optimistišką kovos ir pergalės viltį. Jos poezijoje atsispindi tiek idealizmas, jaunatviškas maksimalizmas, romantinė pasaulėjauta, tiek ir pats juodžiausias liūdesys ir ilgesys. Poezijoje nuolatos vaizduojamas individas, kuris jaučiasi prislėgtas ir nerandantis vietos pasaulyje, besiblaškantis ir jautrus.
1941 –ieji –1944 –ieji metai poetei buvo patys sunkiausi, nes ji juos praleido ne Lietuvoje, o Rusijos gilumoje, Maskvoje, taip pat dar toliau nuo Lietuvos – Ufoje ir Penzoje. Tą laikotarpį poetė “sirgo” Lietuvą: jai vaidenosi gimtinėje palikti namai, kankino nežinomybė dėl pasimetusio vyro, graužė širdgėla ir kaltės jausmas dėl padarytų politinių klaidų. Poetės lyrikoje karo metu galima pastebėti, kad iš jos sielos veržėsi skaidri, širdį jaudinanti lyrizmo srovė, kuri kėlė dvasią, šaukė gyventi ir nepasiduoti, vieningai apginti tėvynę. Kūriniuose atsispindi šeimos bei artimųjų ilgesys taip pat ne svetimas išsiskyrimo ir praradimo skausmas. Po karo poetė ruošėsi išleisti eilėraščių rinkinį ,,Prie didelio kelio“, bet to meto cenzūrai parengtas rinkinys neįtiko. Jį pertvarkius buvo išleistas ,,Lakštingala negali nečiulbėti“ (1945) pavadinimu. Eilėraščių rinkinys ,,Prie didelio kelio“ išleistas tik tai 1994 – aisiais, pirmajam rinkiniui ilgą laiką pragulėjus archyvuose. Viso rinkinio pagrindinė tema – žmogaus, besiilginčio tėvynės, išgyvenimai, skausmingas savo praeities įvertinimas ir viltis sugrįžti namo. Rinkinyje daug tautosakinių motyvų, kurie rodo glaudų poetės ryšį su tėvyne. Žvelgiant į struktūrą, rinkinys „Prie didelio kelio” yra sudarytas iš šešių skyrių, kurie atskirti epigrafais. Datos po kiekvienu eilėraščiu iškalbingai byloja apie didelę dvasinę poetės įtampą, kurią Nėris bandė išlieti kurdama.
Ne vienas kritikas Salomėją Nėrį mini kaip tarybinės lyrikos vieną ryškiausių atstovių. Anot J. Griniaus, „Salomėja Nėris yra viena tų poečių, kurią sovietinė spauda ir prokomunistiniai rašytojai okupuotoje Lietuvoje dažniausiai minėjo ir kurios poezija labai džiaugėsi.“...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1715 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (1715 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos referatas
 • 7 psl., (1715 ž.)
 • Word failas 28 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt