• Tai tarsi poetės testamentas.
• Jį sudaro karo eilėraščiai, atsiradę iš meilės, ilgesio ir kančios.
• Knygoje yra 6 skyriai, jie atskirti epigrafais. Epigrafai, tai liaudies dainų citatos arba individualios jų parafrazės.
• Būsenos – nusižeminimas, skausmas, neviltis, liūdesys, netektis, laikinumas.
• Pagrindinė tema – meilė Lietuvai, tėvynei. Ryškus dramatiškas žmogaus ryšys su gimtąja žeme, juntami žmogaus trapumo, prisiminimų motyvai.
• Dažnas vienišumo motyvas reiškiamas našlaitės, benamės, raudotojos, klajūnės įvaizdžiais.
• O kelio motyvas rinkinio eilėraščiuose atsiveria ne tik, kaip žmogaus, bet ir visos tautos likimo simbolis.
,,Troškulys“
1. Kokie vaizdai šiuose eilėraščiuose kuria tėviškės temą, o kokiais nusakoma kalbančiosios dabartinė aplinka?Tėviškės temą kuria avinėlio pėda, tulpės, kalnai, pievos, miškai, šaltinis, motutė. Dabartinė būsena nusakoma kuriant skausmo, ilgesio vaizdinį: ,, Ir tada, tada nepažinojau/ Aš tavęs, o širdgėla juodoji!“, ,, Rodos, ir manęs ten pasigenda, –/ Dūsauja saulėlydžiu motutė…“, ,, Skaudžia maudžia troškulys krūtinėj –/ Lyg žaizda, išdeginta žarijom.“
Šiluma, meilė ir jaukumas išreiškiamas deminutyvais.
2. Ar kalbančioji turi vilties grįžti į gimtąjį kraštą? Atsakymą pagrįskite. Viltis yra parodoma tuo, kad jei rastų būdą, ji tikrai grįžtų. Jai atrodo, kad jos ten trūksta.
3. Kokie tarpininkai (medžiai, paukščiai ir pan.) jungia svetimą ir savą pasaulius? Svetimą ir savą pasaulius jungia atsiminimai iš praeities, kai dar buvo tėvynėje. Jungia šaltinėlis, kalneliai, beržas, avinėlio pėda, tulpelės žiedas, saulė/saulėlydis.
4. Kokia eilėraščių kalbančiosios emocinė būsena? Kaip ji įvardinama, kaip pabrėžiamas išgyvenimų stiprumas? Kalbančioji ilgisi gamtos, kuri ją supdavo, ilgisi menkiausių smulkmenų, taip parodoma, jog jai svarbu grįžti net dėl jų.
„Širvinta“
1. Įrodykite, kad eilėraštyje piešiamas idiliškas gimtinės paveikslas.
Lyrinis subjektas nemini nieko, kas simbolizuotų šaltį, blogį ar neigiamus dalykus. Viskas, kas paminėta yra susiję su grožiu ir teigiamais dalykais. Pavyzdžiui: pilnatis saugo namelį, kaip gėlė trapi lyrinio subjekto vaikystė, žvaigždės, dangus.
2. Kokia deminutyvų paskirtis šiame eilėraštyje?
Manau, kad vartojant deminutyvus, norima parodyti eilėraštyje aprašomo objekto, vietos tyrumą, skaistumą. Lyrinis subjektas labai brangina šią vietą, todėl tokie žodžiai...
Šį darbą sudaro 1559 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!