• Paanalizuoti šmogaus ir žmogaus asmeninius bruožus.
• Aptarti kuo skiriasi šmogaus ir žmogaus santykis su kitais.
Temos ištirtumas. Apmaudu, kad šiai knygai ir iš jos išsirutuliojusiai temai beveik nėra kritinės literatūros. Pavyko rasti tik kelias trumpas recenzijas, kuriose nėra analizuojama skirtis tarp šmogaus ir žmogaus. Todėl šis darbas bus analizė, kylanti iš pačios autorės knygos, nesiremiant į kitų autorių atramines idėjas.
Temos naujumas, aktualumas, reikšmė. Novelių knyga „Šmogus“ bando provokuoti. Autorė sąmoningai švepluoja, norėdama atmesti griežtus žmogiškumo rėmus, sulaužyti sistemą. Jau minėtas šios knygos analizės trūkumas daro šį darbą pakankamai aktualų ir prasmingą. Susipažinimas su šmogiškuoju požiūriu į pasaulį yra įdomi, nenagrinėta tema, kuri padėtų žmogui kitaip pažvelgti į save, kitus ir galbūt iš naujo apmąstyti savas vertybes.
Tyrimo metodas yra analitinis, kadangi visame darbe bus mėginama analizuoti.
Darbo struktūra. Darbas pradedamas aptariant asmenines žmogaus ir šmogaus savybes, gretinant jas, tiksliau- supriešinant. Toliau kalbama apie šmogaus ir žmogaus santykį su kitais, su juos supančiu pasauliu. Paskutiniame analizės skyriuje pateikiami šmogaus samprotavimai (tik šmogaus, kadangi žmogus šioje knygoje nesamprotauja, o tai jau yra savotiška nuoroda į skirtumą tarp jų) apie gyvenimą ir jo sudedamąsias dalis. Šioje darbo dalyje atskleidžiamas šmogaus kitoniškumas. Ir žinoma, darbo pabaigoje pateikiamos išvados, apibendrinančios pagrindinius analizės aspektus.
Šmogaus ir žmogaus priešprieša Saros Poisson novelių knygoje „Šmogus“ yra labai ryški, kadangi šmogų rašytoja vaizduoja kaip teigiamą ir įdomią asmenybę, o štai žmogus yra visiška jo priešingybė. Dažniausiai šmogaus ir žmogaus priešprieša pateikiama stebėjimo ir analizavimo forma – šmogus iš šono stebi žmogaus veiksmus ir juos analizuoja. Šiame skyriuje atskirai aptarsiu šmogaus ir žmogaus asmeninius bruožus, o vėliau padarysiu bendrą viso to išvadą.
Kalbant apie šmogaus bruožus, pirmiausiai reikia paminėti, jog šmogus labiausiai išsiskiria savo netradiciniu mąstymu. Jam patinka žaisti su tikrove, intriguoti. Kaip pavyzdį paminėsiu paprastą teiginį iš novelės „Tai, kas saldžiausia“ – saldžiausias dalykas šmogui yra rytinis miegas, kai žadintuvas nusistatomas skambėti kas...
Šį darbą sudaro 3506 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!