Šiuolaikiniame pasaulyje darosi vis svarbiau suprasti ir suvokti, kad visos žmonijos istorija nėra kažkoks spontaniškas reiškinys, kuris savo ruožtu nepavaldus žmogaus protui ir valiai, o visų pirma labai specifinis geopolitinių pozicijų, įvairių valstybių pasaulio arenų kūrimo ir skaičiavimo produktas. Reikia manyti, kad žmonės, greičiausiai, sąmoningai ar dėl tam tikros būtinybių pasirenka savo gyvenamąją vietą, tam tikrą geografinę vietovę ir po kurio laiko sukuria valstybę su sava kultūra ir gyvenimo būdu. Civilizacijos problema šiandien išryškėjo. Susidomėti šiuo klausimu yra keletas priežasčių. Viena iš jų – mokslo ir technologijų revoliucijos raida šiuolaikiniame pasaulyje prisideda prie greito informacinio ir technologinio gamybos būdo formavimosi visose Rytų ir Vakarų šalyse. Iškilo gana skubus klausimas: ar yra viena žmogaus civilizacija, ar kelios? Jau nuo XIX amžiaus pabaigos atsirado didžiulė įvairių geopolitinių sampratų įvairovė, kurios siekė suteikti žmogui tikslų ir objektyvų tarptautinių santykių vaizdą tiek senovėje, tiek vėlesniuose istoriniuose žmonijos raidos etapuose. Viena iš šių koncepcijų yra šiuolaikinio sociologo ir politologo, Harvardo universiteto Strateginių studijų instituto direktoriaus Samuelio Philipso Huntingtono civilizacinis modelis, kuris 1993 m. buvo paskelbtas straipsnio „Civilizacijų susidūrimas“ forma. Leidinys sukėlė didelį susidomėjimą mokslo sluoksniuose.
Huntingtono koncepcija yra viena populiariausių mokslo pasaulyje. Žinomas amerikiečių tyrinėtojas bandė peržengti gana siauras pacifizmo ribas. Jis teigia, kad žmogaus sukurtas mokslinis ir technologinis kompleksas „atėmė iš jo orientaciją ir pusiausvyrą, panardindamas visą žmogaus sistemą į chaosą“. Pagrindinę priežastį, griaunančią pasaulio pamatus, jis mato paties žmogaus psichologijos ir moralės ydose – polinkyje į blogį ir smurtą, godumą ir savanaudiškumą. Todėl pagrindinį vaidmenį įgyvendinant humanistinį žmonijos perorientavimą, jo nuomone, vaidina „žmonės, keičiantys savo įpročius, moralę, elgesį“.
1993 metų vasarą «Foreign Affairs» paskelbė Samuelio Huntingtono straipsnį „Civilizacijų susidūrimas“. Verta paminėti, kad šis straipsnis sukėlė didelį ažiotažą ir didžiulį susidomėjimą visame pasaulyje. Šiame straipsnyje Huntingtonas pateikė savo pasaulio raidos po Šaltojo karo pabaigos koncepciją, kurios pagrindinė mintis buvo ta, kad nuo šiol pagrindiniai veikėjai pasaulio...
Šį darbą sudaro 1338 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!