suteikia patogumų vartotojams.
jos konstrukcija turi būti lengva, tvirta ir užtikrinti tinkamas sąlygas prekėms laikyti, pervežti, pakrauti ir iškrauti; ji turi būti nebrangi; pakuotė turi patraukti dėmesį, puošti salę, informuoti pirkėją; neturi pabloginti prekių kokybės.
Taros rūšis bei kokybė ir pakavimas yra esminiai prekių kokybės veiksniai. Jų tikslas ne tik išsaugoti prekei suteiktas savybes, bet kai kuriais atvejais ir papildyti jas.
Tobulėjam prekėms, atsiranda vis naujų būdų ir joms įpakuoti. Dėl naujų pakavimo medžiagų ir technologijų į įpakuotų prekių kategoriją baigia pereiti dauguma maisto produktų, įpakuotos parduodamos ir daugelio kitų rūšių prekės. Įpakavimas neretai sudaro apie trečdalį mažmeninės prekės kainos, o daugelio garsiausių kvepalų buteliukai gamintojams atsieina daug daugiau negu juose esančio skysčio gamyba. Todėl neatsitiktinai vis daugiau dėmesio skiriama įpakavimui.
Sutartinė prekių pirkimo kaina gali būti nustatoma:
kartu su tara, jeigu ji su preke pereina pirkėjo nuosavybėn;
be taros vertės, jeigu ji grąžinama pardavėjui.
Jei pirkėjas atskirai sumoka už tarą, jos vertė priskaičiuojama prie pirkėjo išlaidų ir tampa jo nuosavybe. Jei pirkėjas tarą, už kurią yra sumokėjęs, grąžina pardavėjui arba specializuotai tarą surenkančiai įmonei, dalis jo išlaidų už tarą kompensuojama.
Daugelis prekybos nuolaidų susijusios su taros svorio neįskaičiavimu į bendrą prekės su tara svorį. Transportinės taros svoris apskaičiuojamas taip:
tiksliai nustatytas ir įvertintas kiekvienos prekės pakuotės vieneto svoris (reali tara);
atrankos būdu iš daugelio taros vienetų nustatomas dalies prekių taros svoris ir taikomas visumai (vidutinė tara);
taikomas visuotinai priimtas taros ir prekių svorio santykis, arba vienetinis svoris, pvz., l maišas - l kg, arba 2% gryno svorio (uzotara);
skaičiuojant įvežamų prekių muitus, iš įvežamų prekių bruto svorio atimamas prekių pakuotės svoris (muito tara).
Beveik visos prekės pasiekia vartotoją ne tik pagamintos. Jos kurį laiką saugomos, transponuojamos, demonstruojamos ir t.t. Labai svarbu, kad tuomet prekės nesugestų. Šį uždavinį irgi bandoma spręsti tobulinant įpakavimą, nes jis padeda išsaugoti prekių kiekį ir kokybę.
Kai kurių prekių kiekis natūraliomis stygomis mažėja: jos išgaruoja, džiūsta ir panašiai. Kitų...
Šį darbą sudaro 1417 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!