1. Tarptautinės, regioninės organizacijos.
1) Tarptautinė elektrotechnikos komisisja (IEC) – tai seniausiai įkurta tarptautinė organizacija, standartizuojanti elektrotechnikos ir elektrikos produkcija. IEC buvo įkurta 1904m. JAV iniciatyva. Tuo metu sparčiai vystėsi elektros prietaisų naudojimas. Europos šalys ir Amerikos žemynas buvo toli pažengę, bet skirtingai sprendė kai kuriuos parametrų ir matavimų klausimus. Dėl iš vieno žemyno į kitą patekusių elektros prekių naudojimo kildavo daugybę nesklandumų. Kilo tarptautinės prekybos problemos. IEC sprendė atsiradusias problemas. Ir šiais laikais plačiai žinomi jos standartai – šaldytuvų kokybės ženklinimas snaigutėmis, garsi ir vaizdo kasečių tipų pagal magnetinio sluoksnio sudėtį ir kokybės ypatumus ir kitų produktų standartizavimas.
2) Tarptautinė standartizacijos organizacija (ISO) buvo įkurta 1947m., siekiant palengvinti pramonės ir kitų veiklos sričių standartų rengimo ir taikymo tarptautinį koordinavimą ir suvienijimą.
• Tvirtinti tarptautinius standartus.
• Rengti standartizacijos nuostatus ir rekomendacijas standartizacijos klausimais ir juos siųsti regioninėms bei nacionalinėms standartizacijos institucijoms.
• Konsultuoti įvairių šalių nacionalines standartizacijos institucijas įvairiais standartizacijos klausimais.
• Organizuoti atitikties įvertinimo procesą, rengti jo metodikas ir rekomendacijas dėl kokybės sistemų diegimo.
ISO organizacinė struktūra:
• Generalinė Asamblėja. Aukščiausiai vadovaujantis organas. Joje visų valstybių – ISO narių – atstovai. Sprendžia pagrindinius veiklos klausimus ir nustato bendrą techninę politiką. Šaukiama ne rečiau kaip kartą per 3 metus į sesiją.
• Taryba. Jos nariai yra ISO prezidentas, viceprezidentas, iždininkas ir 18 komiteto narių. Renkama taryba trims metams. Pasėdžiauja 2-3 kartus per metus.
• Vykdomasis biuras. Konsultacinos organas visiems klausimams, kurie sprendžiami Tarybos, parengti. Biuras priima sprendimus tais klausimais, kuriuos deleguoja Taryba.
• Komitetai. Jie specializuoti tam tikrai veiklos sričiai. Vienas jų – atitikties įvertinimo, kuris sukurtas produkcijos sertifikavimo organizavimo klausimams spręsti. Jis ruošia rekomendacijas, teikia pagalbą nacionalinėms atitikties įvertinimo organizacijoms.
Lietuvos standartizacijos departamentas nuo 1992m. yra ISO narys korespondentas.
Šalims, net ir mažoms, dalyvauti tarptautinės standartizacijos veikloje yra nadinga dėl dviejų priežasčių: tiesiogiai taikant tarptautinius standartus, jų gaminiai ar paslaugos gali daug veiksmingiau konkuruoti daugelyje pasaulio rinkų; Jų pramonė turi vienodas...
Šį darbą sudaro 1786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!