Atidžiai ir laiku atliktas darbuotojų veiklos įvertinimas yra labai svarbus ir reikalingas kiekvieno vadovo darbo įrankis, padedantis darbuotojams tobulėti ir naudotinas pageidautinai veiklai stimuliuoti bei prastam darbui gerinti, įvertinimo procedūrų daugelis vadovų nemėgsta ar net bijo. Šiandien dar gana daug Lietuvos organizacijų vadovų teigia, kad jos nereikalingos. Tokiose organizacijose vadovai personalą vertina neformaliai. Jie turi susidarę savo nuomonę apie kiekvieną pavaldinį ir žino, kaip jis turi atlikti darbą ar įgyvendinti jam iškeltus uždavinius. Vadovai vertina savo pavaldinius pagal subjektyvius lūkesčius, remdamiesi simpatijomis ar antipatijomis, o vertinimo rezultatai nefiksuojami jokiuose dokumentuose. Toks vertinimas dažniausiai sukelia vertinamųjų nepasitenkinimą. Tokiais atvejais visada galima apkaltinti vadovą neobjektyvumu ir panašiais dalykais. Siekdami to išvengti, kai kurių organizacijų vadovai į neformalaus vertinimo procesą įtraukia daugiau darbuotojų. Prieš priimdami sprendimus, pavyzdžiui, apie atlyginimo peržiūrėjimą, perkėlimą į kitas pareigas, toie vadovai organizuoja pokalbius su dauguma darbuotojų (iti svarbi vertinamojo tiesioginio vadovo ir jo kolegų nuomonė).
Didesnių organizacijų vadovai pasisako už formalaus vertinimo reikalingumą. Jie teigia, jog jis reikalingas tam, kad būtų galima pagrįsti sprendimus, priimamus remiantis dokumentuose esančia informacija.
Darbuotojų vertinimas – tai darbuotojo dabartinės ar ankstesnės veiklos lygio vertinimas pagal tam tikrus darbo atlikimo standartus.
3) Darbuotojo vertinimas gali būti naudingas planuojant darbuotojo karjerą, nes atsižvelgiant į vertinimo metu atskleistus tūkumus bei stipriąsias pusės galima koreguoti jo kajeros planą. (Dessler, 2001, P. 187)
Personalo įvertinimas yra daugiaplanis ir sudėtingas uždavinys. Tai atspindi sąvokų, naudojamų darbuotojų įvertinimui, įvairovė. Personalo, darbuotojų vertinimas, darbingumo, asmenybės, elgsenos panaudojimo, suderinamumo, potencialo, gabumų įvertinimas – visos šios sąvokos naudojamos įvertinimui ar atskiriems aspektams apibūdinti.
Asmenybės įvertinimo pagrindu yra charakterio savybių įvertinimas. Esmė yra tame, kad asmenybės savybės turi būti susiejamos su tam tikrais darbais. Aukšta savimonė turi apspręsti aukštą darbo našumą. (Sakalas, 2001, P. 37)
Personalo vertinimas – tai procesas, kurio metu organizacijose įvertinamas darbuotojų atliekamas darbas, jų atitikimas užimamoms ar numatomoms ateityje užimti pareigoms. Tai pagrindinė funkcija, kurią...
Šį darbą sudaro 3947 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!