Rašiniai

Perkūnas - teisingumo dievas

9.4   (3 atsiliepimai)
Perkūnas - teisingumo dievas 1 puslapis
Perkūnas - teisingumo dievas 2 puslapis
Perkūnas - teisingumo dievas 3 puslapis
Perkūnas - teisingumo dievas 4 puslapis
Perkūnas - teisingumo dievas 5 puslapis
Perkūnas - teisingumo dievas 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vaikystėje dažnai išgirdusi Perkūno trenksmą bėgdavau klausti močiutės: „Kas čia dunda?” Močiutė labai įdomiai pasakodavo apie Perkūnėlį, kuris aukso ratais dunda po beribį dangų. Tie pasakojimai mane labai sudomino. Todėl norėjau plačiau sužinoti apie Perkūną. Savo darbe referuosiu N. Laurinkienės darbą. Apžvelgsiu, ką apie tai yra rašę tautosakos specialistai: T. Narbutas, S. Daukantas, A. Botyrius, N. Laurinkienė ir S. Grunau.
Perkūnas – vienas populiariausių senovės lietuvių dievų. Pasak N. Laurinkienės, griaustinio dievas Perkūnas yra vienas ryškiausių lietuvių mitologijos personažų. Jis nuo seno domino istorikus, etnografus, senosios religijos tyrinėtojus. T. Narbutas veikale „Lietuvių tautos istorija” pateikdamas Perkūno charakteristiką teigia, kad šis dievas buvęs aukščiausiasis gamtos valdovas.
Dievas įžvelgtas gamtoje, jos reiškiniuose. Jis laikytas jų „kaltininku”. Žmogus garbinęs tą visų reiškinių valdytoją. Audros, krušos, žaibai, griausmai, sukeliami nesuprantamų dangaus jėgų, ypač traukė žmogaus dėmesį. Šių jėgų valdovu, pasak T. Narbuto, buvęs galingiausias dievas Perkūnas.
Įdomiai apie Perkūną rašo S. Daukantas. Perkūną jis laiko pirmuoju šilumos įkūrėju, davusiu pradžią gyvybei ir nuleidusiu į pasaulį ugnį kaip žmogaus globėją. Žodį „Perkūnas” S. Daukantas kildina nuo „perėti” ir aiškina, kad šis dievas išperėjęs visa, kas yra regima šiame pasaulyje.
Perkūnas – smarkus, tai yra energingas, kupinas jėgų dievas. Griaustinio dievas – visų pirma šiurkščių jėgų tramdytojas. Be to, jis yra debesų valdovas ir žemės derlingumo skatintojas. Aiškindamas ryšį su medžiais, A. Botyrius išskiria ąžuolą ir diemedį, o J. Trinkūnas rašo, jog ąžuolas ir šermukšnis.
Viena pagrindinių griaustinio dievo funkcijų – kovoti su jam priešingu personažu (gyvate, velniu ir pan.) trankydamas žaibais persekioja velnią:
„Perkūnas turėjęs daug akmenų krūvoje, ir velnias pavogęs vieną akmenį. Pavogtą akmenį įdėjęs savo gryčios pamatan, nes jam, statant gryčią, vieno buvo pritrūkę. Perkūnas sužinojęs, kad velnias pavogė vieną akmenį, užpyko ir dabar muša, kur tik pamato.
Perkūnas kai kada velnią nutveria ant akmens sėdint, medy tupint, vandeniu plaukiant. Velnias stengiasi atsitūpti ant aukštesnio akmens ar aukštesnio medžio. Todėl...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1117 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1117 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros rašinys
  • 6 psl., (1117 ž.)
  • Word failas 222 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Perkūnas ir žaibas

Perkūnas ir žaibas Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Perkūnas - viena ryškiausių baltų mitologijos būtybių

Perkūnas - viena ryškiausių baltų mitologijos būtybių Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Perkūnas rašytiniuose šaltiniuose ir jo funkcijų aiškinimai

Perkūnas rašytiniuose šaltiniuose ir jo funkcijų aiškinimai Etninė kultūra Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt