„ Žmogus sutvertas laimei ir yra viso gyvenimo tikslas“, sakė Aristotelis. Trokštamiausia žmogaus būsena ir yra laimė – įvairiapusis, prieštaringas, sunkiai nusakomas reiškinys. Šį žodį vartojame, kai kalbame apie žmogaus pasitenkinimą savo gyvenimu, apmąstymus, vertinimus.
Gyvenimo pilnatvė geriausiai juntama šeimoje. Sutuoktinių meilė vienas kitam ir vaikams, geri tarpusavio santykiai ir bendradarbiavimas, daugybė didesnių ar mažesnių šeimyninių džiaugsmų padeda kiekvienam šeimos nariui suvokti etines ir estetines vertybes ir normas, pratina jas taikyti kasdieniniame gyvenime. Šeima sudaro geriausias sąlygas šeimynykščiams būti laimingiems, sukuria geresnį gyvenimo ritmą, daro šeimos narių gyvenimą turtingą ir prasmingą.
Šeima - tai žmonių grupė, susidedanti iš tėvų, vaikų ( kartais ir artimų giminaičių), gyvenančių kartu ir turinti bendrus interesus. Pagal tai iš kokių lyčių susideda šeima ją galime skirti į monogaminę ir poligaminę. „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę“ ( III sk. 38 str.). Šeima yra tautos stabilumo, tęstinumo garantija, prieglobstis žmogui nuo susvetimėjusio pasaulio ir įtampos. Nuo pat šeimos užsimezgimo pradžios šeima buvo žmonijos kultūrinių, dorovinių vertybių, puoselėtoja ir skleidėja.
Nepilna šeima – yra kai išyra santuoka arba kai vienas iš sutuoktinių miršta.
Patėvis - patėvis vyras savo žmonos vaikams iš ankstesnės jos santuokos.
Pamotė - moteris savo vyro vaikams iš ankstesnės jo santuokos.
* Tokios santuokos kuriasi iš ankstesnių santuokų žlugimo ir nelengvų santykių praradimo. Vadinasi, sutuoktiniai naują santuoką kuria turėdami atitinkamą buvusios partnerystės patirtį, kupiną skaudžių pamokų ir ne pačių maloniausių išgyvenimų.
* Šeimų su patėviu/pamote gyvenimą apsunkina nepakankami patėvių ir vaikų teisiniai ryšiai. Vaikas gali pasijusti, tarsi jis būtų dviejuose skirtinguose namuose su visai skirtingomis taisyklėmis ir lūkesčiais. Jam gali tekti prisitaikyti prie staigaus savo statuso šeimoje pasikeitimo arba prie netikėto netikrų brolių ar seserų gimimo. Jiems gali tekti dalyvauti konfliktuose tarp patėvio ar pamotės ir tikrojo tėvo ar motinos, neturinčių globos teisių. „Pamotė / patėvis sutuoktinio vaikus mylės mažiau kaip savo.“...
Šį darbą sudaro 1984 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!