Vyresnių moterų situacija Lietuvoje yra ypatingai sudėtinga: atsiranda vienišų pagyvenusių moterų problemos – tiek finansinės, tiek psichologinės.
Sunkios ekonominės sąlygos pirmiausia įtakoja jau ir taip žemą pagyvenusių moterų socialinę padėtį: mažos pajamos (įskaitant ir pensiją) didina pagyvenusių moterų skurdą, skatina jų socialinį atskyrimą, kartais tai tampa ir savižudybės priežastimi. Tuo tarpu Vyriausybės parama yra nepakankama patenkinti net jų būtiniausių poreikių.
55 – 59 metų moterims yra labai nedaug galimybių susirasti darbą Lietuvoje. Dėl šios priežasties jos dažniausiai netgi nesiregistruoja darbo biržoje kaip bedarbės. Todėl oficiali pagyvenusių moterų statistika neatspindi tikrojo jų nedarbo lygio. Taip pat yra labai nedaug mokymo galimybių vyresnėms moterims dirbti kompiuteriu (internetu). Tai skatina jų socialinį atskyrimą ir mažina galimybes gauti darbą .
Nepakankamai išplėtotos vyresnių žmonių reabilitacijos, socialinės paslaugos. Lietuvoje vis dar stokojama dienos centrų, socialinių paslaugų namuose ar pastovaus gydymo įstaigų vyresniems žmonėms.
Pagyvenusios moters veiklos centras (PMVC) viena iš nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, padedančių vyresnio amžiaus moterims integruotis į darbo rinką bei bendruomenės gyvenimą.
• Leidyba;
• Socialinės paslaugos;
• Kultūrinė, klubinė ir bendruomeninė veikla;
• Sveikatos palaikymo priemonės;
• Slauga ir pagalba kritinėse situacijose;
• Pagyvenusių žmonių padėties tyrimas ir teisių gynimas, pilietinio aktyvumo skatinimas.
Centro struktūra – moterų psichologinės ir fizinės savigynos skyrius bei paslaugų ir laisvalaikio skyrius „Juozapinė“.
Centras aktyviai bendradarbiauja su trimis Kauno mokyklomis: Šančių ir Vaižganto vidurinėmis mokyklomis bei Romainių pradine mokykla, taip pat su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Kauno miesto savivaldybe, Kauno Technologijos universitetu, Šančių poliklinika, Šančių biblioteka, Kauno paslaugų ir verslo mokykla, Kauno apskrities moterų krizių centru.
Narystė – Help Age International (HAI) asocijuotas narys, Rytų ir Centrinės Europos (NVO dirbančių su pagyvenusiais žmonėmis) tinklo (RCET), Lietuvos NVO dirbančių su pagyvenusiais žmonėmis sambūrio „Gabija“, Kauno pagyvenusių žmonių organizacijų veiklos koordinacijos tarybos narys.
VYRESNIO AMŽIAUS MOTERŲ SOCIALIZACIJA
Vyresnio amžiaus moterų socializacija vykdoma per : bendrus kultūrinius ir mokomuosius renginius, paskaitų ciklus, įtraukiant moteris į savanorių grupes slaugai, renginių organizavimui ir kuriant tarpusavio pagalbos...
Šį darbą sudaro 769 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!